iPhone 16 çıkınca iPhone fiyatları azalır mı?

Yamishu

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci | MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart | GoodRam 16GB(2x8GB) IRDM RGB 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Dual Kit Ram | MSI Radeon RX 6650 XT MECH 2X OC 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı | WD 480GB GREEN SN350 NVMe M.2 SSD (Okuma 2400MB / Yazma 1650MB)
Meslek
Bilgi İşlem
İyi akşamlar, benim aklımda şu an bir soru var, şimdi bundan 3-4 ay sonra iPhone 16 tanıtılacak ve ben de iPhone 13 Pro almak istiyorum. İkinci el de pek güvenmiyorum, sizce iPhone 16 çıktığında iPhone fiyatlarında düşüş olur mu? Örneğin iPhone 14 Pro'yu o zaman hala sıfır olarak bulabilir miyim ve yeni bir iPhone çıktığında zam mı gelir? Yoksa fiyat düşüşü olur mu sizce?

Hala sıfır bulursun ama 14 Pro'lar 15 Pro'lar ile aynı fiyat hatta daha pahalı oluyor genelde, kara borsa tarzı olduğu için. Fakat arkadaşında dediği gibi, bekledikçe zam gelmeye devam edecek. Ben bundan daha aşağı olacağını düşünmüyorum maalesef.

IPhone'ye indirim gelmez. O zamana kadar zam geliyor fiyat artıyor zaten saçma sapan bir durum oluyor. Bence iPhone 15 altı almayın bütçe varsa Type-C çok önemli çünkü bence. Ek donanımları da rahat kullanırsınız.

Arkadaşlar şunu bir anlayın artık enflasyonist ülkelerde var olan bir modelin yenisi çıktığında eski modeli asla ucuzlamaz bunun milyonlarca örneği var dolar yıl sonunda 40'ı geçecek diyorlar bas bas bağırıyorlar, bugün ne alacaksan aldın aldın bırak yarını artık saatlere bile oynuyor bu zam olayları paran alacağın şeye yetiyorsa bugünden al.

IPhone'ye indirim gelmez. O zamana kadar zam geliyor fiyat artıyor zaten saçma sapan bir durum oluyor. Bence iPhone 15 altı almayın bütçe varsa Type-C çok önemli çünkü bence. Ek donanımları da rahat kullanırsınız.
İphone 15 altı almayın kısmına kadar hak veriyorum bu adama.

Bütün olay senin bütçende ve isteklerinde bitiyor.

Type C de çok önemli değil zaten :D

Avrupa dayatmasının sonucunda ortaya çıkan Apple kararı.

Sitede yok bilmem kaç kat hızlı veri iletimi falan yazıyor Type C için.

Tabii ki böyle göstermeye çalışarak boyun eğdiklerini gizlemeye çalışacaklar. Ha tabii veri iletimi hızı doğrudur.

iPhone 15 altı almayın kısmına kadar hak veriyorum bu adama.

Bütün olay senin bütçende ve isteklerinde bitiyor.

Type-C de çok önemli değil zaten :D

Avrupa dayatmasının sonucunda ortaya çıkan Apple kararı.

Sitede yok bilmem kaç kat hızlı veri iletimi falan yazıyor Type-C için.

Tabii ki böyle göstermeye çalışarak boyun eğdiklerini gizlemeye çalışacaklar. Ha tabii veri iletimi hızı doğrudur.

Type-C alan kişiler için bir standart haline geldi artık Type-C yoksa almayan bayağı bir kesim mevcut. Mesela telefona bir USB takarken vs. önemli oluyor. Çok iyi oldu bence Type-C'ye zorlamaları. Mesela kendi USB'lerini çıkarıp normalden 6 kat fazla fiyat yazıyorlardı, alınmıyordu. Kafalarına göre aksesuar fiyatı belirleyemiyorlar şimdi. Tüm ürünler tek çıkışa sahip olsa hem tüketici için hem de geridönüşüm için iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı