iPhone 2020 SE nasıl?

Yer
İRLANDA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ : AMD R5 3500X
EKRAN KARTI : AMD RX5500XT 8GB OC THICC II PRO
ANAKART : GIGABYTE S2H V2
RAM : T-FORCE 8X2 3000MHZ
SSD : XPG M.2 500GB 3000MB/3200MB // JAMES DONKEY SATA 250GB
Meslek
İrlanda da dil öğrencisi
Selam arkadaşlar, başlıktaki telefonu almayı düşünüyorum çünkü Android'in kötülüğünden bıktım. Xiaomi falan önermeyin, bana sadece iyi mi kullanıpta pişman olan var mı aranızda?

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyatlara alınabilecek en iyi iPhone. İşlemcisi çok güzel. Yalnız tuşu olan model yani yeni nesil bir cihaz gibi durmuyor diyebilirsiniz ama öyle değil. Teknik özellik burada önemli olan zaten.

O fiyatlara alınabilecek en iyi iPhone olmasının nedeni de bir üstünde iPhone X bulunmasına rağmen iPhone X'in kronik sorunları olması.

Özetle iPhone'a geçmek istiyorsanız SE 2020 sizi tatmin edecek.

Sorun yaşayabileceğiniz tek nokta batarya performansı olur. Onun dışında bir problem ile karşılaşmazsınız. Telefonunuzu gün içerisinde aktif kullanıyorsanız tüm günü çıkartmayabilir. Bluetooth, konum gibi servisleri sürekli açık tutuyorsanız alacağınız ekran süresi maksimum 3-4 saat civarı olabiliyor.

Annem kullanıyor, güzel telefon. İşlemcisi A13, oldukça yeni ve güçlü bir işlemci zaten. Bana göre tek eksi tarafı boyutunun küçük olması.

Sorun yaşayabileceğiniz tek nokta batarya performansı olur. Onun dışında bir problem ile karşılaşmazsınız. Telefonunuzu gün içerisinde aktif kullanıyorsanız tüm günü çıkartmayabilir. Bluetooth, konum gibi servisleri sürekli açık tutuyorsanız alacağınız ekran süresi maksimum 3-4 saat civarı olabiliyor.

Kanka Netflix Instagram ve yt giriyorum.

Kanka Netflix, İnstagram ve Youtube giriyorum.

Gün içerisinde çok aktif kullanıyorsan maalesef çok fazla bir pil ömrü bekleme. Ama sürekli şarja takma imkanı olan bir işyerinde çalışıyorsan sorun olmaz. Ben uzun süre telefon sektöründe çalıştığım için birçok model elimden geldi geçti. Aslında İphone Se 2020 modeli beklenenin altında kaldı. Çünkü günümüz şartlarında gerçekten batarya konusunda çok zayıf. Mutlaka günü çıkaran kullanıcılar vardır ama o kişiler çok aktif kullanmıyorlardır. Ben çok telefon görüşen birisi olarak memnun kalmamıştım. Eğer imkanın varsa üzerine biraz daha ekleyip İphone XR ya da 11 modellerine çıkabilirsen senin için daha verimli olur diye düşünüyorum. Bazı noktalarda şarj yetsin diye telefonu kullanmaktan vazgeçmek durumunda kalabiliyorsun. Yine aklına takılan bir soru olursa cevaplarım.

Aralık 2020’den beri kullanıyorum. Alma sebeplerimi sayarsam küçük ekranlı, işlemci kanadı güçlü, uzun süre performansını kaybetmeyecek, kamerası da ortalama seviyede olan bir model aramaktaydım. Günün sonunda SE 2020’de karar kıldım.

Çoğunlukla evde olduğum için bu sürede sık sık kullandım. Pil sağlığı %94’e kadar geriledi. Pilinde şu ana kadar hissedilir bir değişim görmedim. Çok sık kullanımlarda bile günün sonunda %10-%20 şarjım kalıyordu.

Kamera olarak ise ortalama bir seviyede. Gece çekimlerinde iyi olduğunu söyleyemem. Gündüz çekimlerinde tatmin eder çekimler yapabilirsiniz. Arka kamerada 4K 60 FPS çekim desteği mevcut ama ön kamerası 1080P 30 FPS ile limitli.

Performans olarak ise beni fazlasıyla mutlu ediyor. Bir takılma veya yavaşlama yaşamadım. İçindeki işlemci zaten canavar gibi.

Oyun oynamak isterseniz pilin hızlı bitmesi sizi üzebilir. Oyunlarda da küçümsenmeyecek bir ısınma yapıyor. Sık sık oyun oynuyorsanız bunları göz önünde bulundurun.

Cihaz hakkında olan deneyimlerim ve yorumlarım böyle. İlk başta belirttiğim ihtiyaçları bu cihazda buldum. Sizin istekleriniz de benimki gibi ise önerebilirim.

Geri
Yukarı