iPhone 3GS nasıldır ?

MustafaAlp

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Iphone telefon kullanmak isteyen birine almak istiyorum öncelikle sorma sebebim bu. Diğer modelleri çok pahalı olduğu için bunu soruyorum. Eğer alırsam güncelleme sorunları gibi sorunlar yaşar mıyım veya ne gibi sorunlar yaşarım? Telefonun çok eski olduğunu biliyorum ama sevindirmek istediğim biri var fiyatı da makul. Daha önce hiç Iphone kullanmadım o sebepten sizlere danışmak istedim.

İphone 3GS İphone 4 ile aynı işlemciyi kullanmaktadır. Ayrıca İOS 6.1.6 3GS için son sürümdür. İOS 7 desteklemez. İphone 3GS, İOS 7 yüklü bir iphone 4 den akıcı çalışabilmektedir. Bunu sağlayan İOS 6.1.6 optimizasyonunun İOS 7 den daha iyi olmasıdır. Uygulama konusunda sıkıntılar yaşarsınız. Yüklemek istediğiniz uygulamanın İOS 6.1.6 desteklemesi gerekir. İOS 7 ve üstü uygulamaları yükleyemezsiniz.

Malesef İphone 3GS e İOS 7 yüklemek mümkün değildir. Tercihiniz en az İphone 5 olmalı.

Malesef İphone 3GS e İOS 7 yüklemek mümkün değildir. Tercihiniz en az İphone 5 olmalı.

Iphone telefon kullanmak isteyen birine almak istiyorum öncelikle sorma sebebim bu. Diğer modelleri çok pahalı olduğu için bunu soruyorum. Eğer alırsam güncelleme sorunları gibi sorunlar yaşar mıyım veya ne gibi sorunlar yaşarım? Telefonun çok eski olduğunu biliyorum ama sevindirmek istediğim biri var fiyatı da makul. Daha önce hiç Iphone kullanmadım o sebepten sizlere danışmak istedim.

Artık çoğu uygulama iOS 6.1.6 için desteklenmiyor önce bunu bilmelisiniz. Ben 2-3 sene önce kullandım o telefonu. Aslında dönemin en iyi telefonuydu belki ama artık en basit uygulamalar olan Whatsapp, Facebook bile çok kasıyor. (Geçen sene facebook uygulaması tam 3dk 47sn'de açılıyordu). Aslında kullanılmayacak gibi değil fakat bilinki 300-500 neyse ederi paranızı çöpe atmak olacaktır. Kamerası, internet bağlantısı memnun etmeyecektir. Şuan hala sıfır satanlar var fakat Apple Store garanti vermiyor haberiniz olsun. Onun yerine giriş seviyesinde, fiyatı makul sayılabilir android telefonlara yönelmeniz daha akıl kârı olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı