iPhone 4 anakart değişikliği ICloud'u kaldırır mı?

Youtubeda icloud kaldırmayla ilgili birkaç video var işe yarayıp yaramadığına baktınız mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Muhtemelen sahte ama denemekte fayda var.
Ben iPhone 6+ ı açtım bu yöntemle fakat hat okumuyor, icloud kullanamıyorsunuz ve bildirimler kilit ekranında veya herhangi biryerde görünmüyor sadece sesli olarak geliyor.

Anakart değiştirmek cihaz değiştirmek demek. Elbette temiz bir anakart iCloud sorununu çözer.

Ben de, iCloud kırılamaz, diye biliyordum. Ancak bir portalda, telefoncuların çatır çatır kırdığını, bir konu başlığı altında, birkaç üyeden duydum/okudum.

iCloud kırılması zor bir işlem. Aşamda sadece "Etkinleştirme Kilidi" geçilmekte. Bununla beraber sadece uygulama indirmek için bir Apple Hesabı kullanılabilir. SIM Kart, Bildirim, iCloud kullanımı olmaz.

Youtubeda icloud kaldırmayla ilgili birkaç video var işe yarayıp yaramadığına baktınız mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Muhtemelen sahte ama denemekte fayda var.
Hepsine baktım ama Türkler genelde iPhone 6 gibilerini kırıyolar. Yaptıkları hep 64-Bit 5S gibi telefonlarda oluyor ama 4 32-Bit A4 çipine sahip. SSH Ramdisk tool kullanarak bypass edenler var fakat Carrier Bundle dosyasını hiçbir yerde bulamadım. En sonunda pes ettim ve bu board değişimi fikrine tutundum ama biliyorum bence değmeyecek.

Anakartı değiştirsem iCloud gider mi ?

Gitmese bile üçüncü parti yollarla kilitli şifreyi öğrenmek mümkün mü ?
Yeni anakart alıp telefona taksam iCloud'u o telefondan kaldırır mıyım ?
Çok merak ediyorum ama 150 TL'nin üstüne çıkmak istemiyorum piyasa değeri 100 TL falan olduğu için.

*Uygun olan anakart modelini takarsan evet iCloud'dan kurtulabilirsin. Fakat takacağın anakart modeli iCloud, açık olmalı yani kilitli olmamalı.

*Benim cihazımın baseband hatası vardı sim gidince, format atınca bir daha cihazı kullanamadım. Bende Aliexpress'den 5s anakartı aldım. Cihazı söktüm ama bir türlü birleştirme fırsatı bulamadım (Yanlışıkla bataryaya tornavida soktum :D) Telefonu tekrar birleştirip checkra1n ile yazılım atabilirsem istediğime ulaşıcağım fakat önemli husus şudur ki; hangi alet çantası ile yapacaksın bu işlemi? 4 Serileri için güncel çözümler var mı bilmiyorum. Yabancı kaynakları iyi incelemelisin.

Çin'den getirteceğini söylüyordu arkadaş, o nedenle öyle dedim.

Pardon onu göremedim fakat forumda IMEI kaydı sadece pasaport yoluyla diye biliyorum. Diğer yasadışı kayıt işlemlerinde forumun desteği yok.

Geri
Yukarı