İphone 4S Boş Yer Sorunu

Emre Uncu

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar

İphone 4S telefonum var ve 8GB'lık bana verdiği alan 5.5GB'dır. Ama bi gariplik var. En çok kulanan fotoğraflar ve onlarda 700MB ve onun altındaki herşeyi topladım max 1.5GB çıktı ama telefonda 5.2GB kullanılıyor yazıyor. Uygulama felanda yüklenmiyor. Sizce sorun nedir ? Telefonu sıfırlamalımıyım ?

Not: Telefon İOS 8.1.2'dir ve Jailbreak yapılmıştır.

Not2: Jailbreak yapılmadan öncede bu sorun yaşanmıştır.

@Recep Baltaş Yardımcı olursan sevinirim. :)
@Silinen üye Seninde bir fikrini alabilir miyim ? Teşekkür ederim herkese.

Sıfırlama yapmalısın. Son durumu aktar.

Not: 8.1.2 yaptıktan sonra mı oldu?
Maalesef ki ondan öncede karşılaştım ve sıfırladım sorun çözüldü ama mesela Real Racing 3 gibi 2GB'lık bi oyun yükledim sildim ama tam 2GB silinmedi böyle böyle yine 5.2GB'a geldi ve aynı olay oldu. :(

Merhaba arkadaşlar

İphone 4S telefonum var ve 8GB'lık bana verdiği alan 5.5GB'dır. Ama bi gariplik var. En çok kulanan fotoğraflar ve onlarda 700MB ve onun altındaki herşeyi topladım max 1.5GB çıktı ama telefonda 5.2GB kullanılıyor yazıyor. Uygulama felanda yüklenmiyor. Sizce sorun nedir ? Telefonu sıfırlamalımıyım ?

Not: Telefon İOS 8.1.2'dir ve Jailbreak yapılmıştır.

Not2: Jailbreak yapılmadan öncede bu sorun yaşanmıştır.

@Recep Baltaş Yardımcı olursan sevinirim. :)
@Silinen üye Seninde bir fikrini alabilir miyim ? Teşekkür ederim herkese.
Jailbreak ile gelen diğer alan mevzusu var bunu temizlediğiniz zaman depolama alanı artacaktır, tavsiyem Cydia'dan iCleaner tweak'ini kurmanız.

Jailbreak ile gelen diğer alan mevzusu var bunu temizlediğiniz zaman depolama alanı artacaktır, tavsiyem Cydia'dan iCleaner tweak'ini kurmanız.
Hayır tamam onu biliyorum ama şimdi bi fotoğraf atabilirsem atayım hepsini topladığımda max 1.5GB çıkıyor. Şimdi JB'in 4GB kullanması imkansız gibi birşey. Hadi onu geçtim JB yapmadan öncede vardı. :(

Hayır tamam onu biliyorum ama şimdi bi fotoğraf atabilirsem atayım hepsini topladığımda max 1.5GB çıkıyor. Şimdi JB'in 4GB kullanması imkansız gibi birşey. Hadi onu geçtim JB yapmadan öncede vardı. :(
Fotoğrafları buraya atın elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım.

Atıcağım fakat safariden Facebook'dan giriş yapmaya çalışınca "Safari , var olmadığı için sayfayı açamıyor." diyor ve hesabımda Facebook'dan bağlı :( . Beklerseniz e-posta ekleyip atıcam.
Tabiiki ben bekliyorum fotoğrafları attığınızda beni etiketlemeniz yeterli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı