iPhone 4s IOS 8.1.2 jailbreak ile ilgili sorular

ThisisPerfect

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iPhone 4s IOS 8.1.2 yüklü cihazıma jailbreak yapmak istiyorum fakat sorularm var.

Şuanda cihazda sıkıntı yok gayet iyi fakat Jailbreak Yapmak istiyorum Şarj sorunu yaşar mıyım çabuk bitme gibi..

Neler yapabilirim Jailbreak sonrası.

Beğenmediğim taktirde geri eski haline nasıl dönerim ?

Önereceğiniz Tweakler nelerdir ?

Önerir misiniz ?

Şarj sıkıntısı olursa nasıl çözerim ?

Dahada hızlanır mı jailbreak sonrası ?

Jailbreak sonrası ısınma yaşar mıyım yada çözümü var mı ?

Merhaba arkadaş, ben olsam tavsiye etmezdim. Dogru, jailbreak yapinca oldukca buyuk ozgurlukler yaraniyor karşinda. Ama şarj sıkıntısı olasılığı da yüksek. Benim bir arkadaşım kendi 4s-e yapdı. Telefon kaldıramıyor. O kadarını söyleyeyim. Eğer hızlanması için jailbreak düşündüysen, yanılmış sayılırsın. Çünki zaten ios 8 sürümü 4s-i yavaşlatdı. O da bir tarafdan kasıp da canını sıkmasın. Hatta 5s-i bile zaman zaman ios 8 kasıyordu onun için satdım gitdi. Ama kararlıysan denemeye deyer. Çünki geri dönüş var. Cihazını bilgisayara bağladığında ve koruma moduna aldığında bilgisayar itunes aracılığıyla ios-un en son güncellemesini indirip telefona kuruyor. Ama unutma ki bunları yapmazdan önce cıhazındakı verileri yedeklemelisin çünki telefon fabrika ayarlarına döndüğü için içindekiler de siliniyor. Jailbreak-in dezavantajlarıyla kıyaslandığında avantajları da oldukca fazla. En iyi tweak-lerden biri barrel zaten. Nebiliyim sonra ücretli programları ücretsiz indirme var. Var da var yani... ilk başda dezavantajları yazdım ama bir taraftan da hakikaten denemeye deyer. Çünki zaten geri yükleme yapip eski haline döndüre biliyorsun. Ben ipad mini2-de 4 defa jailbreak yapip 4 defa da sifirlayib restore ettim yine tikir tikir çalışıyor.

Jailbreak sonrası yapabileceğin şeyler Cydia'da bulabileceklerinle sınırlı.

Mesela Zeppelin ile operatör logosunu değiştirebilir, FlipControlCenter ile hızlı ayarlar menüsünü dilediğin gibi özelleştirebilirsin.

Jailbreak'ten kurtulmak için iTunes ile DFU modunda yazılımı geri yüklemek yeterli. Bu işleme "Restore" da deniyor.

Şarj ve performans sıkıntısı yapacağın şeylere bağlı. Jailbreak ile yaptığın her şey sistemi kullanıyor. Çok aşırı Jailbreak uygulamalarını kullanmadığın sürece gözle görebileceğin fazla fark olmayacaktır.

Vazgeçtim jailbreak yapmaktan şuan sistem gayet iyi Apple'ı aramıştım icloud sorunumla ilgili bugün çok ilgili davrandılar ben böyle müşteri hizmetleri görmedim cidden harika resmen arkadaşınız gibi konuşuyor sohbet ediyor ve sıkmıyorlar :) sorunum tam olarak çözülmesede yarın tekrar arayıp asıl yetkili kişiler yardım edecek :) Ekran görüntüsü sayesinde sistemime bağlanan apple yetkilisi sayesinde bir restore yükledik telefona ve telefonda şuanda 0 kasma

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı