iPhone 4S iOS 9.3.5 Kasma Sorunu

9.3.5 Jailbreak için tek yöntem Phoenix. Kendi sitelerinde kısaca açıklamışlar ve oldukça basit ama yine de bir video bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca internette tonlarca kaynak bulabileceğin gibi özellikle Jailbreak gibi konularda tonlarca sahte kaynak bulmak da mümkün maalesef. 9.3.5'e Phoenix kullanarak Jailbreak yapabilirsin. Kendi sitesinin linkini de bırakayım.

Phoenix Jailbreak for iOS 9.3.5 32-Bit

Sürüm düşme konusunda ise Apple, iOS 8'lerden sadece 8.4.1'i OTA olarak imzalıyor. Cümlenin tercümesini yazayım, SHSH kaydın olmadığından iOS 8 için sadece 8.4.1 sürümüne telefon ile geçebilirsin. Başka iOS 8 versiyonuna geçmenin şu anda herhangi bir yolu yok.

Bunları tonlarca kaynağın arasında kaybolmaman için yazdım, umarım başarılı bir şekilde telefonunu Jailbreak'lemiş olursun. Biraz uğraşacaksın fakat sonunda seveceğini düşünüyorum. Benim aklımda da son günlerde bir iPhone 4S alıp eski günlere dönmek var. Bakalım ne olacak :sinsi:

Valla çok sağol usta 2 saat araştırmak yerine şimdi girip yapabileceğim sayende. Valla 2015'ten beri kullanıyorum yani 8.4.1'den beri senin dediğin eskileri bilmiyorum ama ben 4S'in yenisini kullandım hiç tavsiye etmiyorum :D Facebook'a girmek için dua ettiğim günleri hatırlıyorum bide 8 gb diyip o icolud'un 3 gbyi yiyip sana 5 gb bırakması falan cinnet sebebi eski sürümler böyle değildir inşallah :)

@5062

Usta baktım video ve anlatımlara çok basitmiş jailbreak birazdan yapacağım, fakat yaptıktan sonra 8.4.1'e nasıl geçeceğimi bulamadım onuda anlatır mısın nerden geçeceğim?

Bide jailbreak yaptıktan sonra nasıl kullanmam gerekiyor yapmamam gereken veya farkında olmam gereken bir şey var mı yani benim amacım sadece 8.4.1 ' geçip hızlanması telefonun, onun dışında jailin bir avantajı var mı sınır falan demişler de .

@Ali Berk

8.4.1'için olan videoyu bu konuya yazdığım ilk mesajda bulabilirsin.

Jailbreak ile ne yapılır sorusu bence cevaplanamayacak kadar büyük. Jailbreak ile root erişimi almış olursun ve Jailbreak sonunda olmazsa olmazlardan Cydia uygulaması telefonuna yüklenir. İşte buradan sonra işler büyüyor. Cydia, Appstore gibi bir markettir. Geliştiriciler burada her türden uygulama, tema, tweakleri sunarlar. Gerisi sana kalmış, bakınıp istediğin bir şey var ise telefonuna kurup kullanacaksın. Biliyorum kulağa normal geliyor ama kullanılmadan bilinmiyor maalesef.

Ekleme: @SypeR arkadaşımızın belirttiği gibi Coolbooter kullanarak iOS 7'yi iOS 9 ile aynı anda kullanabilirsin. Fakat çift sürüm kullanmak hem yeniden başlatmada tekrar geçiş yapmak gerektiğinden çok uğraştırıcı hem de kapasite olarak hatırı sayılır bir miktar kaybınız oluyor. Denemesi size kalmış.
@5062 hocam alttaki rehberde SHSH kaydına gerek kalmadan istediği sürüme geçirebiliyordu sanırım.

Farklı bir rehber daha buldum. Direk iOS 6.0'ı SHSH kaydı olmadan kurabiliyorsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@5062 hocam alttaki rehberde SHSH kaydına gerek kalmadan istediği sürüme geçirebiliyordu sanırım.

Valla öyle bir şey varsa çok iyi olur şuan yapım aşamısındayım 7 ye geçerim direk.
Bide ben tamamladım galiba şuan cydia yüklü telefonda ama jailbreak yapıldı mı anlayamadım nerden kontrol edebiliriz ki şuan jailli mi diye?

Son düzenleme:
Valla öyle bir şey varsa çok iyi olur şuan yapım aşamısındayım 7 ye geçerim direk.
Bide ben tamamladım galiba şuan cydia yüklü telefonda ama jailbreak yapıldı mı anlayamadım nerden kontrol edebiliriz ki şuan jailli mi diye?
Cydia kurulmuş ise Jailbreak başarıyla tamamlanmış demektir.

Cydia kurulmuş ise Jailbreak başarıyla tamamlanmış demektir.

Tamamdır şuan jailbreakı yaptım, ios 8.4.1' e mi düşürsem yoksa 7 nin olma ihtimali var mı acaba. 8.4.1 yaptıktan sonra da yapabilirim imkan varsa 7 değil mi bir şey kaybetmem yani?

@5062

Usta jailbreak bitti, 8.4.1 i indirip kurdum reset attı kurulum bitti, telefon açılma aşamasına geldi fakat 30 dakikadır elma işaratinde bekledi bende tekrar başlattım hala aynı yerde duruyor açılmıyor nasıl çözerim? Videoya uygun yaptım herşeyi.

Valla jailbreak olayını başarılı yaptım, 8.4.1 indi, kurdu fakat açılmadı bende 9.3.5 ' e geri döndüm biraz paniklediğim için :)

Birkaç yerde daha Apple logosunda kalanlar olmuş fakat onlara gelen çözüm önerisi bulamadım. İstersen tekrar deneyebilirsin aynı şeyi, sana kalmış.

8.4.1'e düşmenin tek yolu bu değil fakat en kolay yol olduğu için önerdim. iOS 8.4.1 OTA SHSH kayıtlarını alarak bilgisayar ile sürüm düşebilirsin. Futurerestore veya OdysseusOTA 2 ikisi de işe yarar. Direkt programların yapımcısı olan Tihmstar'ın kanalında ikisinin de videosunu bulabilirsin. Futurerestore videosunda örnek olarak gösterirken iPhone 4S'i OTA SHSH kayıtları ile 8.4.1'e düşürmüş. Videosunu alta bırakıyorum.

GitHub - tihmstar/futurerestore: A hacked up idevicerestore wrapper, which allows specifying SEP and Baseband for restoring

Windows kullanıyorsan şimdiden bol şanslar. Lazım olacak :ıslık:

Birkaç yerde daha Apple logosunda kalanlar olmuş fakat onlara gelen çözüm önerisi bulamadım. İstersen tekrar deneyebilirsin aynı şeyi, sana kalmış.

8.4.1'e düşmenin tek yolu bu değil fakat en kolay yol olduğu için önerdim. iOS 8.4.1 OTA SHSH kayıtlarını alarak bilgisayar ile sürüm düşebilirsin. Futurerestore veya OdysseusOTA 2 ikisi de işe yarar. Direkt programların yapımcısı olan Tihmstar'ın kanalında ikisinin de videosunu bulabilirsin. Futurerestore videosunda örnek olarak gösterirken iPhone 4S'i OTA SHSH kayıtları ile 8.4.1'e düşürmüş. Videosunu alta bırakıyorum.

GitHub - tihmstar/futurerestore: A hacked up idevicerestore wrapper, which allows specifying SEP and Baseband for restoring

Windows kullanıyorsan şimdiden bol şanslar. Lazım olacak :ıslık:

Bugün bi tekrar deneyim zaten yedek var ve dfu modunda fabrika ayarlarına geri dönüyor. Yalnız biraz kendim araştırdım CoolBooter diye bir yazılım var jailbreakten sonra 6.0'dan 7.1.2'ye kadar seçebiliyorsun geçmek istediğin sürümü, bir sürü yerde bu program var acaba 7.1.2'ye dönmeyi denesem olur mu ki?

Lütfen birisi yardım etsin. Apple iPhone 4s için 6.1.3 için kapıları açtı. Forumlarda dolaşırken herkesin geri dönüp 8.4.1 e update ettiğini gördüm. Fakat ne yaptıysam iTunes üzerinden kendi 4s imi downgrade yapamadım. iOS 6nın apple logosunu görüyorum. İphone bekleniyor da kalıyor. Birisi yardımcı olsun lütfen. Bu telefon ile idare etmem lazım.

@Mustafa Seyfullah 6.1.3'e dönememek için şu anda imzalar da açık olduğundan bir engel olmamalı. Telefonu DFU moda alıp tekrar yüklemeyi deneyin. Böyle bir sorun yaşamamanız gerekirdi.

Yine Apple logosunda takılırsa fazla denemeyle uğraşmayın. Direkt 8.4.1'e de düşebilirsin. Konu içerisinde tartışıp tartışmadığımız birçok yöntem mevcut.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı