iPhone 4S LED paneli çalışmıyor

Tevfik Enes

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba ben Tevfik. iPhone 4S telefonumun 6 ay önce üzerine sabunlu su döküldü ve şase sonucu fişi çekti.
En son dün telefonu şarja taktığımda şarj sesi geldi telefona hat takıp kendimi aradığımda çalıştğını fark ettim ve dokunmatiği çalışıyor şifre bile girebiliyorum.
Aklıma gelen ufak bir fikirle telefonun üstüne telefon koyup LED'ini açtım ekranı bir miktar da olsa görebildim. Tahminimce telefonun LED paneli çalışmıyor.

Acaba tamir için hangi parçayı satın almalıyım?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

dirençlerden biri oksitlenmiştir ki olmuştur arka led aydınlatma çalışmıyordur, çıkma ekran takarak test edebilme şansınız varmı belki ekranda sorun vardır

dirençlerden biri oksitlenmiştir ki olmuştur arka led aydınlatma çalışmıyordur, çıkma ekran takarak test edebilme şansınız varmı belki ekranda sorun vardır
oksit olamaz ilk gün teknik servise gitti ve temizlendi fakat ekrandaki arızayı tespit edememişler gibi
çözümü galiba buldum bir 4s im daha var onun anakatını takarak deneyeceğim yardımlarınız için çok teşekürler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı