iPhone 5 Dokunmatiği ve Ekranı Düzgün Çalışmıyor

hucre on bir

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
iPhone 5'im var. Ekran 1 dk ya da bir buçuk dakika sorun dokunmatiği çalışmıyor. Tuşlar çalışıyor, ekran çalışmıyor. Tuşları kilitlediğimde düzeliyor. Ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 5'im var. Ekran 1 dk ya da bir buçuk dakika sorun dokunmatiği çalışmıyor. Tuşlar çalışıyor, ekran çalışmıyor. Tuşları kilitlediğimde düzeliyor. Ne yapmalıyım ?

İtunnes bağlayın geri yükleme butonuna tıklayarak restore yapın, bundan önce telefonunuzu yedekleyin ama restore sonrası hemen geri yüklemeyin biraz bekleyin. Telefonunuz sorunsuz çalışırsa yedeğinizi geri yükleyin, hata verirse tekrar, Ayarlar-Genel-Sıfırla seçeneklerin den tüm içeriği sil ve sıfırla seçerek telefonunuzu sıfırlayın ve yedeğinizi yüklemeyin.

İtunnes bağlayın geri yükleme butonuna tıklayarak restore yapın, bundan önce telefonunuzu yedekleyin ama restore sonrası hemen geri yüklemeyin biraz bekleyin. Telefonunuz sorunsuz çalışırsa yedeğinizi geri yükleyin, hata verirse tekrar, Ayarlar-Genel-Sıfırla seçeneklerin den tüm içeriği sil ve sıfırla seçerek telefonunuzu sıfırlayın ve yedeğinizi yüklemeyin.
İşe yaramıyor.Ana kart gitmiş diyorlar.sizcede öylemidir

İşe yaramıyor.Ana kart gitmiş diyorlar.sizcede öylemidir

Çok zor muhtemelen ekran sorunu ama olabilirde, anakart değil diyemem ama %90 ekran sorunu gözüküyor eğer ki söylediklerimi uyguladıysanız. Tekrar bir geri yükleme yapın bakalım belki düzelir. Düzelmez ise tekrar yazın son bir uygulama ile deniyelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce yazılımsal mı?

Çok zor muhtemelen ekran sorunu ama olabilirde, anakart değil diyemem ama %90 ekran sorunu gözüküyor eyer ki söylediklerimi uyguladıysanız. Tekrar bir geri yükleme yapın bakalım belki düzelir. Düzelmez ise tekrar yazın son bir uygulama ile deniyelim.
Geri yükleme yaptım devam ediyor.Geri yükleme sonunda yeni telefon olarak ayarladım.

Sizin ki artık yazılımsal değil, donanımsal bir hata. Eğer ki ücret fazla değil ise tamir ettirin derim.

Tamamen donanımsal sorun. Geçici çözüm ise yeniden başlatmak. Bende iPhone 5 kullanıyorum ve ekranın kenarlarında sararma var. Ayrıca ekrana basınca arasında sanki boşluk varmış gibi gıcırtı sesleri çıkıyor. Dokunmatik şuan da pek sıkıntısı yok.

Bir çözüm bulabildiniz mi acaba?
Hayır. Ancak yazılımsal olmadığını öğrendim. Anakart gitmiştir diyorlar. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Tamamen donanımsal sorun. Geçici çözüm ise yeniden başlatmak. Bende iPhone 5 kullanıyorum ve ekranın kenarlarında sararma var. Ayrıca ekrana basınca arasında sanki boşluk varmış gibi gıcırtı sesleri çıkıyor. Dokunmatik şuan da pek sıkıntısı yok.
Kesinlikle donanımsal. 2-3 kere yazılım sıfırladım. Benim telde ekran sararması yok. Gıcırtıda yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı