Iphone 5 Şarj olmama sorunu

Castiel

Hectopat
Yer
Bursa
Merhabalar, Babam dün büyük bir jest yaparak eve Iphone 5 ile geldi :)
Aldığı telefoncu 10 saat şarjda durması gerekiyor demiş, bende dün akşam 1:30 suları taktım, ve bu sabah 9:30 da çıkarttım. Şuan telefonu açamıyorum. Dün gece şarja taktıktan sonra üstteki kilit tuşuna bastığımda bir pil resmi ve ucunda çok az bi kırmızı ışık olduğu yani bataryanın boş olduğu ve altında bir elektrik sembolu vardı. Lütfen yardımcı olun, yapamadım bi türlü :)
Edit: Şuan tekrar üstteki kilit tuşuna basılı tuttum ve o Kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı ve altta priz ve elektrik simgesi çıktı. Sanırım şarj oluyor. Fakat yinede işi bilenler yorum atsın. Kafayı yiyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok yok hayır. Açıktı priz :) Şuan USB ile bilgisayara bağlı. Boş bir pil ve Altında Priz, bir ok ve şimşek işareti var. Şarj oluyor demek mi bu?

- - - Updated - - -

s1cdq.jpg

Aynı şekil oluyor. Fakat 5 dakika sonra üstteki kilit tuşuna bastığımda buda çıkmıyor yani ilk başta şarj ediyor fakat sonradan etmiyor. Sebebi nedir?

Telefon sıfırsa garantiye yollayın eğer garantisiz bir yerden aldıysanız hemen geri götürün yoksa elinizde kalırsa çok üzülürsünüz. Çok eski Apple ürünlerinin bataryası eskidiğinde usb ile şarj ederken bu sorun oluyordu genelde sadece adaptör ile şarj ettiğimde doldurabiliyordum. iPhone 5 dediğine göre yeni ürün fazla geçmeden iade veya değişim yap.

Arkadaşlar teknik desteğe götürdüm benim evde binbir zorluklarla yapamadığım şarj sorununu adam kabloyu taktı ve şarj olmaya başladı. Fakat burdan bu sorunun aynısını yaşayanlara söyliyebileceğim benim bu sorunum takınca düzelmeseydi "şok" adlı bir olay yapıcaklardı detayını bilmiyorum. Şimdiki sorunum ise 8090'ı arayarak hattı aktif ediceğimde "Mobil Ağ Kullanılamıyor" Hatası.

SIM kartın 64 KB olabilir. Mobil ağ sorununu büyük ihtimalle ondan yapıyordur. 128 KB SIM kart almanı tavsiye ederim. Bir de babana telefonu nereden aldığını sormalısın. IMEI kaydı yapılmadıysa da bu hatayı verebilir.

Arkadaşlar teknik desteğe götürdüm benim evde binbir zorluklarla yapamadığım şarj sorununu adam kabloyu taktı ve şarj olmaya başladı. Fakat burdan bu sorunun aynısını yaşayanlara söyliyebileceğim benim bu sorunum takınca düzelmeseydi "şok" adlı bir olay yapıcaklardı detayını bilmiyorum. Şimdiki sorunum ise 8090'ı arayarak hattı aktif ediceğimde "Mobil Ağ Kullanılamıyor" Hatası.
Dediğimi yapacaklardı, ilk önce dediğimi denesen iyi olurdu neyse :) kabloda sorun olduğu belli idi.
O hata için şunu bir dene olmaz ise hattı çıkar telefonu kapat sonra Sim kartı takılı halde tekrar aç.
iphoneturkey_biz_hotspot_reset_network__settings.jpg

Herkese teşekkürler yorumları için, Fakat şarj sorunum gene aynı. >.<
Arkadaşlar adam aynı kabloyla gözümün önünde telefonumu şarj etti. Ben şuan evde edemiyorum kabloyu takıyorum telefona şarj olmuyor az sonra duvara fırlatıcağım telefonu. Bildiğiniz gibi şarj ucu 2 yönlüde girebiliyor ondan sanıyorum sorunu, ilk bi telefona baktım ayarlara girdim bi şarjı bitti telefonun şimdide şarj olmuyor şaka gibi :D On/Off tuşuna basılı tutuyorum kırmızı bi pil çıkıyor bir priz işareti ve şimşek işareti ama gerisi yok. Babam telefonu eski bi telefoncu arkadaşından almış. Söylediğiniz gibi yeni aldığım hattım 64kb. Az önce aradım yarın son kez götür oldu oldu olmadı yeni bir tane alırız dedi. Bakalım Hayırlısı şuan itibariyle :)

- - - Updated - - -

DFU moduna alın birkaç kez. Sonra normal açın. Eğer tekrar aynı işaret olursa kablonuzda sorun var.
Dostum DFU mod nedir nasıl alacağım? Kabloda bir sorun yok bende bugün aynı kablo şarj etti cihazı, Aha şimdi şarjdayken durup dururken kırmızı pil çıktı, Çok az kaldı duvarda bulacak kendini :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kabloyu değiştirin. (Tekrar diyorum).

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı