iPhone 5S Açılmıyor

VikingMan

Hectopat
Merhabalar, temmuz ayında almış olduğum iPhone 5S normal açma kapama tuşuna bastığımda veya açma kapama ve ana ekran düğmesine bastığımda hiç bir tepki vermiyor. Sorun donanımsal gibi gözükse de öle olduğunu düşünmüyorum çünkü telefonumu iTunes'a bağladığım zaman geri yükle ve güncelle seçeneği çıkıyor bu seçeneğe bastığım zaman ise işleme başlıyor ve bir zaman sonra aşağıdaki resimdeki gibi oluyor;

ıtunes.png

Ve telefonda Apple logosuyla beraber aşağıda takılmış dönmesi gereken bir ibareyle kalıyor saatlerce beklesem de hiç bir değişiklik olmuyor. Ayrıca sorunun donanımsal olmadığını düşünmemin bir diğer nedeni de ilk bu sorunu yaşadığımda belirttiğim ekranda sabaha kadar tutup şarjının bitmesini bekledim şarjı bittikten sonra denediğimde telefon açıldı fakat benim hatam yüzünden (şarjın az olduğunu unutup telefonu setup ekranında bıraktım ve şarjı bitti) kapandı ve bir daha açılmadı. Sorunu Apple'ın randevu alıp telefonla sizi aradığı destek programıyla da çözmeye çalıştım fakat ilk seferinde aramaya bile tenezzül etmediler ve güya bana ulaşamadıklarına dair bir mail attılar, 2. seferinde ise aradılar açtım karşı taraftan herhangi bir ses gelmedi ardından kapattılar ve yine aynı maili attılar oysaki buna benzer bir problem yine telefonumda iOS 10 ilk çıktığında da başıma gelmişti ve telefon desteği ile çözebilmiştim ama şimdi onlarla çözemeyeceğim sanırım telefonumu da mümkün olmadıkça servise vermek istemiyorum kullanabileceğim alternatif bir telefon olmadığından. Umarım sorunu çözebiliriz şimdiden herkese teşekkürler...

Itunes telefonu önceden gördüğü için böyle gözüküyor bence zaten üstte Iphone bekleniyor yazıyor, büyük ihtimal düşürmeden veya bir hasardan dolayı donanımsal bir sorun oldu. Bir telefoncuya götürün derim.

Not:Büyük ihtimalle sorun pilde

Itunes telefonu önceden gördüğü için böyle gözüküyor bence zaten üstte Iphone bekleniyor yazıyor, büyük ihtimal düşürmeden veya bir hasardan dolayı donanımsal bir sorun oldu. Bir telefoncuya götürün derim.

Not:Büyük ihtimalle sorun pilde
Telefon hiç hasar almadı aldığımdan beri sorunun pilden kaynaklı olduğunuda düşünmüyorum çünkü şarj olduğu aşikar telefonun şarjını bitirince şarja taktıktan sonra iTunes da dediğim işlemde ekran geliyor. Eğer bir çözüm bulamazsam servise götürmek zorunda kalacağım gibi duruyor :(

Telefon hiç hasar almadı aldığımdan beri sorunun pilden kaynaklı olduğunuda düşünmüyorum çünkü şarj olduğu aşikar telefonun şarjını bitirince şarja taktıktan sonra iTunes da dediğim işlemde ekran geliyor. Eğer bir çözüm bulamazsam servise götürmek zorunda kalacağım gibi duruyor :(
Şarjı bittikten sonra açılmadı demişsiniz, o yüzden pilden kaynaklı olabilir dedim. Bence en mantıklısı servise vermek olur Apple teknik servisi genellikle işini iyi yapıyor. İnşallah çözülür sorununuz.

Çok basit olacak ancak, 30 saniye civarı Home+Power tuşlarına aynı anda basılı tutmayı dener misiniz?
Bilgisayara bağlıyken ve iTunes telefonu kurtarma modunda da olsa görüyorken deneyin. Apple logosu gelirse eğer 30 saniye tutmanıza gerek yok. Gelince bırakırsınız. Olacağını sanmıyorum ancak, denemekten zarar gelmez. :)

Çok basit olacak ancak, 30 saniye civarı Home+Power tuşlarına aynı anda basılı tutmayı dener misiniz?
Bilgisayara bağlıyken ve iTunes telefonu kurtarma modunda da olsa görüyorken deneyin. Apple logosu gelirse eğer 30 saniye tutmanıza gerek yok. Gelince bırakırsınız. Olacağını sanmıyorum ancak, denemekten zarar gelmez. :)
Maalesef olmuyor :(

Yeni konular

Geri
Yukarı