iPhone 5S Depolama alanı sıkıntısı

HolyKhal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben uzun zamandır iPhone 5s'in 16gb'lık versiyonunu kullanıyorum. Geçenlerde hafızam dolduğu için icolud'dan 50gb'lık alan satın aldım(daha önce icolud alanım 5 gb idi) ama hala telefonumda 1 fotoğraf çekmek için bile yeterli bir alan yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Telefonunuza ITunes üzerinden bir format atmanızı öneriyorum. Benim de böyle bir sorunum vardı ve 500 foto + 10 video olmasına karşın ''Fotoğraflar ve Video''lar bölümü 1GB yer kaplıyordu. Bunlara rağmen elimde ne oyun, ugulama var yok silmeme rağmen telefonda müsait yer bulunmuyodu. Ama ben ITunes üzerinden format atınca bunlar düzeldi.

Tüm resimler ve dosyalar telefonda da dururken nasıl yer açılacak peki?

Ben resim ve video'larımı One Drive'a yedekliyorum. Wi-Fi bağlantısı gördüğünde tüm yeni resim ve videoları upload edecek şekilde ayarladım. İhtiyaç olmayan resim ve videoları telefonumdan siliyorum.

Tüm resimler ve dosyalar telefonda da dururken nasıl yer açılacak peki?

Ben resim ve video'larımı One Drive'a yedekliyorum. Wi-Fi bağlantısı gördüğünde tüm yeni resim ve videoları upload edecek şekilde ayarladım. İhtiyaç olmayan resim ve videoları telefonumdan siliyorum.
Peki ben icloud a yüklediğim fotoğraf ve videoğları telefonumdan silersem yine istediğim zaman istediğim yerde erişebilir miyim?

iPhoneda en iyi depolama seçince zaten telefondan silinip internete yükleniyor. Gerek yok ki telefondan tekrar silmeye. O sizin kullanımınıza göre silip tekrar yüklüyor zaten. Ayrıca fotoğrafları telefondan silerseniz senkronizasyon yaparsa telefon onlar iCloud hesabınızdan da silinir. Senkronizasyon açıksa tabii.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı