iPhone 5S Garanti Sorunu

Huavel

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 18 ay önce 24 ay garantili iPhone 5s aldım Vatan Bilgisayar'dan. Bir sabah kalktığımda telefonu açmak istedim ekrana beyaz bir ışık geliyor görüntü gelmiyordu, parmak izimi vs. algılıyordu (VGA bağlantısı yapılmamış monitör gibi) neyse, bunu Vatan Bilgisayar'a verdim garanti kapsamında tamir edilsin diye (18.01.2018) ve ardından bana kullanıcı hatasından kaynaklandığını, 1.436,06 TL verirsem bana yeni bir iphone 5s vereceklerini söylediler. Bu ne kadar mantıklı? Kullanıcı hatası olsa parça değiştirilir verilir ki kullanıcı hatası değil. Ben zaten bu telefonu aldığımda 1300 küsur TL'ye almıştım nereye başvurmam gerekiyor hakkımı aramak için? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer imkanınız varsa İstanbul Zorlu Center'a gitmenizi öneririm eminim ki fazlasiya yardımcı olucaklardır. Başka bir problem benim başıma da gelmişti aynı şekilde garantide olmasina rağmen bir miktar para karşılığında yenisi vermeyi teklif ettiler ücretiyle tamir etmek yerine. Benimde tepem atti Zorlu Center`a gittim orda hiçbir ücret ödemeden olayi çözdüm.

Artık iPhone 5S yedek parçası üretilmediğinden dolayı böyle bir sorunla karşılaşmanız normal. Zorlu Center'a gitmenizi öneririm. Belki iPhone SE ile değişim yapılabilir garanti kapsamında.

telefonu geri aldım artık garantiden çıktı,sanırım artık yapabileceğim birşey yok teşekkür ederim hepinize.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı