iPhone 5s Hafıza Sorunu

İSKENDERUN lu

Kilopat
iPhone 5s 16 GB modeli kullanıyorum. Zamanla Sistem’in telefonda kapladığı yerin arttığını gördüm. Bu durum sizce normal midir nedeni önbellek mi yoksa yapılan güncellemeler midir şu an IOS 12.1 kullanıyorum Sistem Boyutu 5.70 GB - 6.50 GB arası sürekli değişiyor bazen sabit kalıyor normal mi? Bu boyutlar sizce sıfırlayınca düzelir herhalde ama uğraşmak istemiyorum hiç.

iPhone 5s kullanan arkadaşlardan ricam Genel > Saklama alanı bölümünde en altta sistem kaç GB onu yazmaları.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 6’da 7,51 GB gözüküyor. iOS 12 güncellemesinden önce arkadaşımın iPhone 5S’inde 500 küsür mb yazıyordu.
Ben bu sorunu bir telefoncuya sormuştum yazılımsal bir sıkıntı olduğunu iTunes yardımıyla sıfırlarsam düzeleceğini söylemişti ama deneme fırsatım olmadı.

Cihazınız 16 GB ios 11 veya ios 12 mi peki
iPhone 6’da 7,51 GB gözüküyor. iOS 12 güncellemesinden önce arkadaşımın iPhone 5S’inde 500 küsür mb yazıyordu.
Ben bu sorunu bir telefoncuya sormuştum yazılımsal bir sıkıntı olduğunu iTunes yardımıyla sıfırlarsam düzeleceğini söylemişti ama deneme fırsatım olmadı.
Sizin iPhone 6 16 GB mı peki bu arada bir 5s'te 500 kusur MB yazmışsınız o kadar ufak olacağını sanmıyorum boyutlar değişken oluyor hesaplama anında çok fazla veya çok az boyutlar gözükebiliyor
Teyzemin iPhone 8 Plus 64 GB modelinde sistemin 13 GB civarında olduğunu hatırlıyorum yazılımsal bir sorun mu bu valla anlamadım

Cihazınız 16 GB ios 11 veya ios 12 mi peki

Sizin iPhone 6 16 GB mı peki bu arada bir 5s'te 500 kusur MB yazmışsınız o kadar ufak olacağını sanmıyorum boyutlar değişken oluyor hesaplama anında çok fazla veya çok az boyutlar gözükebiliyor
Teyzemin iPhone 8 Plus 64 GB modelinde sistemin 13 GB civarında olduğunu hatırlıyorum yazılımsal bir sorun mu bu valla anlamadım
Evet 16 GB arada 7,91 GB’a çıktığı bile oluyordu benim telefonumda.

6,54 GB gösteriyor. Baktığımda değişiyor. 6,37 GB'a düştü. Yeniden baktım 6,66 GB oldu.
(Not: Beta profili kullanıyorum.)

6,54 GB gösteriyor. Baktığımda değişiyor. 6,37 GB'a düştü. Yeniden baktım 6,66 GB oldu.
(Not: Beta profili kullanıyorum.)
Normal sürüm kullanıyorum İOS 12.1’e güncelledim sizin boyutlara yakın hatta aynı diyebilirim değişiyor sürekli de acaba her güncelleme yaptığımda dosyalar mı şişiyor ben anlamadım açıklayabilen olursa içim çok rahatlar

Hayır düzelmez. IOS, artık cihazlarda yüksek yer kaplamaya başladı. Bu yüzden yeni cihaz alırken yüksek hafıza kapasiteli modelleri almak mecbur olmaya başladı. Hatta artık 16 GB diye bir model kalmadı gibi bir şey:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı