iPhone 5S Jailbreak

Halocn

Centipat
Birkaç gündür telefonuma [5S] Jailbreak yapmalı mıyım yapmamalı mıyım diye düşünüyorum. Fakat aklımda birkaç soru var.

Şimdi farz edelim ki checkra1n ile bu şekilde Jailbreak yaptım. Telefonumda neler değişir?

Nasıl açıklar oluşabilir? Güvenilir repolar kullanırsam sorun çıkmayacağını söyleyenler var güvenmeli miyim?

15 yaşında bir öğrenciyim banka uygulamaları ile işim yok fakat atıyorum bir sosyal medya uygulamasına veya 2FA uygulamasına girdiğimde bilgilerim nasıl alınabilir / alınabilir mi?

Ve son olarak şunu belirteyim JB amacım sadece kozmetik, geçenlerde karşıma Böyle bir video çıktı ve çok hoşuma gitti. Seneye yeni telefon alacağım bu özelliklere sahip olacağım fakat şu anki telefonumda denemek isterim bu yüzden JB mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıklardan kaynaklı şekilde bir sorunla karşılaşmazsınız tam tersine IOS 12'de kalmanın getirmiş olduğu bazı yeniliklerden mahrum kalma durumunu da topluluktan kişilerin yapmış olduğu Tweak'lerle nispeten giderebilirsiniz ve kimi uygulamaları legal olmayan yollarla edinip indirip imzalayabilirsiniz vs ancak güvenli olmayan repolardan yapacağınız indirmeler için kimse size garanti veremeyeceğinden dolayı dikkatli olmanız gerekir başka da hiçbir sorun olmaz. Ben iPhone 6s Plus'ı 2 yıl gibi bir süre IOS 12 Jailbreak ile kullanmıştım sonrasında da iPhone 11'i 1.5 yıl IOS 14 sürümünde Jailbreak ile kullandım ve halen daha tabletimde Jailbreak aktif şekilde kullanmaktayım, şahsen şimdiye kadar güvenlikten yana bir sorun yaşamadım (ama bir defasında çakışan Tweak'ler yüzünden cihaz Restore etmem gerekti, cihazı fantezi görünümleri denemek için kullanmayacaksanız sorun olacağını düşünmüyorum, rahat 60'ın üzerinde arayüz Tweak'i vardı).

Cevabınız İçin Teşekkürler. Dün 3utools İle unc0ver Kurdum Fakat İos 12.5.6 İle Çalışmıyor Galiba Un Supported Yazıyordu. Sonra Checkra1n ile denedim 3utools flasha beta sürüm indirmiş beta sürümde bir hata var galiba yarıda exploit hatası aldım (-31 kod). Cihaz Tepki Vermiyordu Home+Güç Tuşu İle Düzelttim Bugün İremoval Pro İle Deneyeceğim

Cevabınız İçin Teşekkürler. Dün 3utools İle unc0ver Kurdum Fakat İos 12.5.6 İle Çalışmıyor Galiba Un Supported Yazıyordu. Sonra Checkra1n ile denedim 3utools flasha beta sürüm indirmiş beta sürümde bir hata var galiba yarıda exploit hatası aldım (-31 kod). Cihaz Tepki Vermiyordu Home+Güç Tuşu İle Düzelttim Bugün İremoval Pro İle Deneyeceğim
konuyu çözdünüzmü ben unc0ver indirdim fakat unsupported yazıyor

konuyu çözdünüzmü ben unc0ver indirdim fakat unsupported yazıyor
Çözdüm. Checkra1n İle Yaptım. Exploitting Bittikten Sonra Right Before Trigger Gibi Bir İbare Geliyor O İbare Geldiğinde Seri Bir Şekilde Telefona Takılı Olan Kabloyu Tak Çıkar Yapıyoruz Booting Diyor Ve Oluyor. Yapabilmek İçin Başlatmadan Önce Ayarlardan Safe Mode , Verbose Boot Ve Allow untested İOS/İpadOS/tvOS Seçeneklerini Aktif Ediyoruz. Sonra Start Veriyoruz Dediğim Gibi Gerçek Zamanlı Triger Anında Tak Çıkar Yapıyoruz Ekranda Checkrain Logosu Geliyor Yazılar Akıyor Ve Açılıyor. Biraz Bekleyin Checkrain Gelecektir Oradan Cydia'yı Kurun Sonra Tweaklerinizi Kurup Respring Edin Safe Moddan Çıksın Sorunsuz Bir Şekilde Çalışacaktır.

Not: Eğer Gerçek Zamanlı Triger Bölümünde Çekmezseniz Ve Hata Verirse Açılmayacaktır Hard Boot Atmanız Lazım Onun İçin de Home Button + Açma Butonu Yaparak Çözebilirsiniz.

Çözdüm. Checkra1n İle Yaptım. Exploitting Bittikten Sonra Right Before Trigger Gibi Bir İbare Geliyor O İbare Geldiğinde Seri Bir Şekilde Telefona Takılı Olan Kabloyu Tak Çıkar Yapıyoruz Booting Diyor Ve Oluyor. Yapabilmek İçin Başlatmadan Önce Ayarlardan Safe Mode, Verbose Boot Ve Allow untested İOS/İpadOS/tvOS Seçeneklerini Aktif Ediyoruz. Sonra Start Veriyoruz Dediğim Gibi Gerçek Zamanlı Triger Anında Tak Çıkar Yapıyoruz Ekranda Checkrain Logosu Geliyor Yazılar Akıyor Ve Açılıyor. Biraz Bekleyin Checkrain Gelecektir Oradan Cydia'yı Kurun Sonra Tweaklerinizi Kurup Respring Edin Safe Moddan Çıksın Sorunsuz Bir Şekilde Çalışacaktır.

Not: Eğer Gerçek Zamanlı Triger Bölümünde Çekmezseniz Ve Hata Verirse Açılmayacaktır Hard Boot Atmanız Lazım Onun İçin de Home Button + Açma Butonu Yaparak Çözebilirsiniz.

Hocam denedim checkra1n ile ancak tam adımları yaptığımda error code (-31) hatası veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam denedim checkra1n ile ancak tam adımları yaptığımda error code (-31) hatası veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben Bu Video İle Çözdüm Siz De İzleyin Belki İşinize Yarar.

Geri
Yukarı