iPhone 5S Şarjın Çabuk Bitmesi

Umut Özgan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İphone 5s kullanıyorum ve bilgisayarımı kaldırdığım için telefonda biraz fazla oyun oynuyorum. Gods of Rome adlı oyuna bu aralar fazla sardım ve durmadan bu oyunu oynuyorum.
Telefonu sarj durumundayken oynamıyorum sadece dolduktan sonra kullanıyorum fakat dolu bataryayı 2 saat içinde bitiriyorum ve haliyle telefonda ısınıyor. Bazen günde 2 sefer sarj ediyorum. Bataryayı bu kadar hızlı bitirmem ve sarj etmem bataryanın ömrünü kısaltır mı? Bunu merak ediyorum. Görüşlerinizi bekliyorum.

Telefonu alalı 4 ay oldu çok sık oyun oynamadığımda günü çıkartıyor zaten. Benim sorduğum bataryaya zarar verirmi çok oyun oynamak çabuk bitirmek

Yüklenmemeye çalışıyorum ama bilgisayarı kaldırdığım için pek mümkün olmuyor. Bilgisayarı geri kurmayı düşünüyorum sırf bu yüzden.

Bende bir kaç hafta öncesine kadar Iphone 5 ve 5s kullanıyordum. Lakin ikisinde de batarya yönünde çok sıkıntı çektim. Çok çabuk bozuluyorlardı ve her seferinde değiştirmek zorunda kalıyorudum. Bu yüzden sattım telefonları. O kadar çok yüklenmememe rağmen bataryaları çabucak bozan sorunu hala düşünüyorum ama bir türlü bulamadım. Sende 4 ay önce almışsın telefonu daha yeni ama sana tavsiyem eğer imkanın varsa telefonu değiştirmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon değiştirmeyi düşünmüyorum. En kötü güçlü bir powerbank almak sorunu çözebilir diye düşünüyorum.

Telefon şarjdayken oynama yeter. Ayrıcı sakın telefonun orjinal bataryasını çıkartıp 50-60 liraya çakma batarya taktırma. Hem garantisi bozulur hemde rezil eder seni o bataryalar. Dediğin gibi en kötü powerbank taşı yanında. Oyun oynamayı abartmadığın sürece sıkıntı yok, bu telefonlar ne için üretiliyor sanıyorsun. :)

Telefon şarjdayken oynama yeter. Ayrıcı sakın telefonun orjinal bataryasını çıkartıp 50-60 liraya çakma batarya taktırma. Hem garantisi bozulur hemde rezil eder seni o bataryalar. Dediğin gibi en kötü powerbank taşı yanında. Oyun oynamayı abartmadığın sürece sıkıntı yok, bu telefonlar ne için üretiliyor sanıyorsun. :)

Aynen öyle zaten garantisi var gidipte çakma batarya taktırmak biraz saçma olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı