iPhone 6S Plus iOS 11.2 Şarjın Çabuk Bitmesi

Kokasi35

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Full-Stack Developer
iPhone 6s Plus cihazım iOS 11.2 versiyonda oyunlarda hem normal hem düşük güç modunda fark etmeksizin çok fazla şarj yiyor. İnternet ve sosyal medya kullanımında normal seyrinde devam etse de oyun oynarken gereğinden fazla şarj yiyor. Ve Siri açıkken de sanki biraz daha fazla yendiğini gördüm. Bu arada temiz kurulum yapmadım bir önceki sürüm üstüne güncelleme yaptım. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Oynadığım oyunlar Real Racing 3, Mortal Kombat X. Tamam grafik kalitesi yüksek olduğu için yiyebilir ama 3 dakikada 5 6 şarjım gidiyor. Ve bu beni çok rahatsız ediyor. WiFi açık konum servisleri vb. gereksiz şeyler kapalı ve parlaklık düşük.

Bu arada telefonunun garantisi bitti. Ne yapmamı önerirseniz? Sizce 0 olarak iOS işletim sistemini bilgisayar üzerinden kurmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır kurulum yap. Bilgisayar üzerinden güncellemeler varmı kontrol et. Şunu sölylin bende İPhone 7 kullanıyorum şarj akıp gidiyor. Sorun ios 11.

Bakıyorum ancak ''Sürümünüz güncel en son sürümü içeriyor'' yazıyor. Evet bence de iOS 11 de olabilir bence de. Şimdilik denemedim ancak bilgisayar üzerinden 0 kurulum yapmayı düşünüyorum. Ancak bunu yapmadan önce çözümü kendisi bulabilen birisinin yardımını bekliyorum. Umarım bu sorun yakın zamanda yeni bir güncelleme ile düzelir. :kararsız:

Cihazı sıfırlamayı deneyin.

Cihazı sıfırladığım zaman iOS 10 'a tekrar dönmeyecek mi? Yoksa direkt olarak İos 11 olarak mı kurulum yapıcak?

iOS 11 de şarj gerçekten berbat. Bende 6S kullanıyorum iOS 10’daki pil ömrünü mumla arıyorum. Yavaş yavaş stabilize sağlanma yolunda adımlar atsalar da şuan iOS 11 gerçek anlamda başarısız. Gün içinde neredeyse telefonla hiç ilgilenmeme rağmen (hatta kapalı bile olabiliyor) 3-4 saatlik bir kullanımda telefonun şarjının %30 bandına kadar düştüğünü görebiliyorum.

iOS 11 de şarj gerçekten berbat. Bende 6S kullanıyorum iOS 10’daki pil ömrünü mumla arıyorum. Yavaş yavaş stabilize sağlanma yolunda adımlar atsalar da şuan iOS 11 gerçek anlamda başarısız. Gün içinde neredeyse telefonla hiç ilgilenmeme rağmen (hatta kapalı bile olabiliyor) 3-4 saatlik bir kullanımda telefonun şarjının %30 bandına kadar düştüğünü görebiliyorum.

Şuan aklımda batarya değiştirme kararı var. Ancak Apple fiyatlandırma olarak çok yüksek fiyatlar tutuyor. Üstelik garantim de yok. İnternette araştırdım. Deji marka bataryaları öneriyorlar. Sizce nasıl alıp taktırmalı mıyım?

@FurkanEmir41 Hocam rahatsız ediyorum ama siz bataryadan memnun musunuz? Benim sonucum bu bence değiştirme zamanı gelmiş ve çoktan geçiyor bile
EA431E07-06CE-4529-9578-E10A6CA00E5C.png

6S Plus kullanıyorum bende pek bi azalma olmadı hatta çoğunlukla 2 günde bir şarja takıyorum.

En son apple destekten batarya durumumu sormuştum %94 dediler.

Batarya durumuna bakın olmadı bataryayı değiştirirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı