iPhone 5S'den iPhone 7 Plus veya 8 Plus'a geçilir mi?

Bütçe
5000-6500

PossibleTurco

Kilopat
Makaleler
34
Öncelikle arkadaşlar 5S artık yaşlandı. Tam 7 yıldır kullanıyorum ben bu telefonu. Şimdiye kadar beni yüzüstü bırakmadı kasmadan donmadan 7 yıl boyunca çalıştı ama artık hem eskidi hem de yazılımı 2 sene öncesinin yazılımı yani iOS 12'de kaldı. Ben şimdi hem güncelleme almaya devam edecek olan hem de yine kasmadan donmadan çalışacak bir iPhone modeline geçmeyi düşünüyorum. Tanıdığım iPhone 7 kullananlar telefondan genel olarak memnun sadece pili biraz sıkıntılıymış. iPhone 8 kullanan tanıdıklarımda aynı şekilde pil sıkıntısı çekiyorlar. Plus modelini kullananlar ise pil konusunda hiç sıkıntı çekmiyor genel olarak tanıdıklarımdan. Sizce 5S'den 7 Plus veyahut 8 Plus'a geçilir mi? Ya da ikinci elden bir iPhone X almak daha mı iyi olur? Bu arada Android önermeyin hiç sevmiyorum Android arayüzünü kullanmam asla.

Apple iPhone SE 2 256 GB modelini öneririm.Depolama ile çok fazla işiniz yoksa Apple iPhone XR alın derim.İkinci el piyasasında genellikle bataryası bitik durumda,Face ID ve Touch ID çalışmayan cihazlar dolu.Eğer ikinci el alacaksanız kontrol edip almanızı tavsiye ediyorum.

iPhone SE daha mantıklı olur 7 veya 8'e göre. Hem yeni nesil işlemci hem de hada çok güncelleme alacak.

XR iyi hoş ama ekranı LCD hocam. LCD sıkıntı çıkarmaz umarım bende düşünüyordum ama. Onun yerine 2. el X düşünüyordum.

iPhone XR kullanıyorum güzel bence sıkıntısı yok, ben beğenmiyorum şu an ama nedeni de kullandığım her şeyin bir süre sıkması. :D

iPhone SE ilgimi çekti güçlü ve küçük, şaşırttı beni açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı