iPhone 5S'den iPhone 7 Plus veya 8 Plus'a geçilir mi?

Bütçe
5000-6500
Valla hocam kör olucam bu 5S'i biraz daha kullanırsam. Ellerim büyük XR alabilirim aslında bu arada Samsung asla ama asla almam benim gözümde beş para etmez telefonları. 2 yıl sonra güncelleme almayacak ve Exynos çöplü telefonu ne yapayım ne zaman Snapdragon getirirler o zaman düşünürüm. Bu arada bütçeyi artırıp 12 Mini'de alabilirim 13 Ekim tarihin bekliyorum :)
Samsung bundan sonra çıkacak cihazlarına 3 sene güncelleme desteği verecek. S10, Note 10 modelleri ve sonrası da dahil bu desteğe. Exynos çipler kötü değil sadece diğerlerinden kötü, yine de çok performanslı işlemciler. YouTube'dan Geekbench karşılaştırmalarına bakmak günlük kullanım için bir fikir vermez. Tüketicilerin %90'ı ihtiyaçlarına göre telefon almayı bilmiyor. Her telefon elinden geçen youtuberlar ne derse onu alıyor. 12 Mini alın tabii her türlü daha iyi. Ama 7 Plus ve 8'i avcunda oynatır önerdiğim cihaz.

Samsung bundan sonra çıkacak cihazlarına 3 sene güncelleme desteği verecek. S10, Note 10 modelleri ve sonrası da dahil bu desteğe. Exynos çipler kötü değil sadece diğerlerinden kötü, yine de çok performanslı işlemciler. YouTube'dan Geekbench karşılaştırmalarına bakmak günlük kullanım için bir fikir vermez. Tüketicilerin %90'ı ihtiyaçlarına göre telefon almayı bilmiyor. Her telefon elinden geçen youtuberlar ne derse onu alıyor. 12 Mini alın tabii her türlü daha iyi. Ama 7 Plus ve 8'i avcunda oynatır önerdiğim cihaz.
Hocam öncelikle alışkanlıklarım, kullanım şeklim Android'e uymuyor yani kullanamam Android alışık değilim ben. Ben sade bir işletim sistemi istiyorum ki bu profile de en iyi İOS uyuyor benim için. O yüzden konunun başında da dedim Android önermeyin istemiyorum diye.

Film izliyecek iseniz ve bunun dışında yapacaklarınız işlere göre 64 GB sıfır XR öneririm 6, 1 inç ekranı sizin işinizi görür uzun yıllar kullanırsınız. 8 Plus için ise 2. el almak daha doğru olur.

Derinlemesine incelemesi burada.İlk çıktığı zaman ki incelemesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Söz konusu iphone olduğunda kullanım amacına göre hemen hemen her model iphone'a geçilir. Şu saatten sonra en az ABC modelini alın demek iphone için bazen boş bir sözdür.

Benim gibi 7 yıldır 5s kullanan birisi olarak kullanımınızı az çok tahmin edebiliyorum. 8 veya 8+'a rahatlıkla geçebilirsiniz. 7 ve 7+'ı bence atlayın. Fiyatlar sorun olduğu için bence 2. el temiz az da olsa garantili olan bir ürün bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı