iPhone 5S'e iOS 14 beta indirilebilir mi?

Barış Dinç

Hectopat
Yer
BAYRAKLI
Daha fazla  
Selamlar, iPhone 5S'ime Apple beta software sitesinden iOS 14 beta profil konfigürasyonu indirdim. Fakat yükleyip yeniden başlattığım zaman yazılım güncelleme ayarında hala iOS 12.5.1 yazılımınız güncel ibaresi yer alıyor.

Neden bu sorun oluyor olabilir? Arkadaşlarımın iPhone 5S olana iOS 14 Beta'yı yükleyebildik. İnternetteki videolarda da iPhone 5S'e iOS 14 Beta'yı indiriyorlar.

Neden bende yazılım güncellemede iOS 14 beta çıkmıyor?

İndirilir evet fakar herhangi bir değişiklik olmaz.
iPhone 5S iOS 14 yüklense çok kasar o yüzden destek kesildi.
O videolar yalan.

İPhone 5S'e artık ana İOS güncellemeleri gelmeyecek. İOS 14 Beta değil profilini yüklemişsiniz siz. Profil yükleseniz de güncelleme falan gelmeyecek. İPhone 5S sonsuza kadar İOS 12'de kalacak artık. Ayrıca büyük ihtimalle İPhone 5S diye SE 2016'yı göstermişler size. Kasaları aynı çünkü. A9 işlemcisi olduğu için İOS 14'ü almıştı. İPhone 5S ise A7 işlemci kullanıyor. Artık desteği çekildi yani. İPhone 5S'e artık İOS 12 güvenlik güncellemeleri gelecek sadece.

ipsw.me sitesinden de bakabilirsiniz en son sürüme 5S için.

7 senelik telefon bir zahmet gelmesin iOS 14 Beta. Ben 12.4'de akıcı bir şekilde kullanıyorum.
Ben 12.5.1 ile Kullanıyorum Apple'In kaybettiği dava üzerine hızlandırmak için getirdiği 12.5 ve 12.5.1 Güncellemerini indirebilirsiniz.
64 GB ise direkt Jailbreak yapın.
Önceden İphone 4S'e Jailbreak yaptım ve telefonun kendi uygulamaları olan Safari ve arama ayrıca mesajlar uygulaması bile gitti açılmadı gitti telefon gidip Yazılım attırdık. Korkuyorum tekrar yapmaya.
İPhone 5S'e artık ana İOS güncellemeleri gelmeyecek. İOS 14 Beta değil profilini yüklemişsiniz siz. Profil yükleseniz de güncelleme falan gelmeyecek. İPhone 5S sonsuza kadar İOS 12'de kalacak artık. Ayrıca büyük ihtimalle İPhone 5S diye SE 2016'yı göstermişler size. Kasaları aynı çünkü. A9 işlemcisi olduğu için İOS 14'ü almıştı. İPhone 5S ise A7 işlemci kullanıyor. Artık desteği çekildi yani. İPhone 5S'e artık İOS 12 güvenlik güncellemeleri gelecek sadece.

ipsw.me sitesinden de bakabilirsiniz en son sürüme 5S için.
Sorduğum şey neden İOS 14 Almadığı değil arkadaşlarımın daha alırken sıfır jelatinli kutusun da gördüm İphone 5s İOS 14 Beta'nın Profilini Apple'ın sitesinden indirdikten sonra yükleyip yeniden başlatında yazılım güncelleme sekmesinde 14 Beta'nın güncellemesinin gözükmesi ve indirilmesi lazım ama bende olmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videolardaki gibi olması lazım ama yeniden başlatınca yazılım güncelleme bölümünde İOS 14 Beta çıkmıyor.

Amacık Widget'ları kullanmak bildirim merkezine gitmek istemiyorum Widget'lar için hep ve ayrıca Jailbreak'tan korkuyorum önceden İphone 4S'i Çöp Ettiği için.

Ben 12.5.1 ile kullanıyorum Apple'ın kaybettiği dava üzerine hızlandırmak için getirdiği 12.5 ve 12.5.1 güncellemerini indirebilirsiniz.

Önceden iPhone 4S'e Jailbreak yaptım ve telefonun kendi uygulamaları olan Safari ve arama ayrıca mesajlar uygulaması bile gitti açılmadı gitti telefon gidip yazılım attırdık. Korkuyorum tekrar yapmaya.

Sorduğum şey neden iOS 14 almadığı değil arkadaşlarımın daha alırken sıfır jelatinli kutusun da gördüm iPhone 5S iOS 14 Beta'nın profilini Apple'ın sitesinden indirdikten sonra yükleyip yeniden başlatında yazılım güncelleme sekmesinde 14 Beta'nın güncellemesinin gözükmesi ve indirilmesi lazım ama bende olmuyor.

Bu videolardaki gibi olması lazım ama yeniden başlatınca yazılım güncelleme bölümünde iOS 14 beta çıkmıyor.

Amacık Widget'ları kullanmak bildirim merkezine gitmek istemiyorum Widget'lar için hep ve ayrıca Jailbreak'tan korkuyorum önceden iPhone 4S'i çöp ettiği için.

iPhone SE'dir o (1.nesil)

Öncelikle hocam bu videolar yalan. Montajlanmış görüntüler. Siz fark etmeden o arkasını döndürdüğü yeri 1 saniye içinde kesip 5S'i koyuyor. Ayrıca hakkında kısmını değiştirmek çok basit. JB ile değiştirebiliyorsun. İPhone 5S'e İOS 14 desteği yok ve hiçbir zaman da olmadı. İPhone SE'yi İPhone 5S diye yutturuyorlar. Sakın inanmayın o tür videolara.

Öncelikle hocam bu videolar yalan. Montajlanmış görüntüler. Siz fark etmeden o arkasını döndürdüğü yeri 1 saniye içinde kesip 5S'i koyuyor. Ayrıca hakkında kısmını değiştirmek çok basit. JB ile değiştirebiliyorsun. İPhone 5S'e İOS 14 desteği yok ve hiçbir zaman da olmadı. İPhone SE'yi İPhone 5S diye yutturuyorlar. Sakın inanmayın o tür videolara.
Anladım hocam yani ben şimdi istesemde imkansız yani İOS14 Yüklemem.

Geri
Yukarı