iPhone 6 16 GB vs Samsung M21 64 GB

Electrix

Hectopat
Daha fazla  
Karşımda sadece birini seçebileceğim iki telefon var. Biri iPhone 6 16 GB diğeri Samsung M21 64 GB. Hangisi daha iyi performans sağlar? 16 GB ile yaşayabilirim.

M21 bence. 16GB ile yaşayamazsın. 32 olsa gene olurdu. 16GB 6S kullandım resim-müzik-oyun olmamasına temel uygulamalar olmasına rağmen hafıza şişiyordu. 6 bir de eskidi. 32 6S olsa 6S derdim ama şu karşılaştırmada M21

6 ay önce iPhone 7'den Galaxy M21'e geçmiş birisi olarak M21 diyorum. 16GB çok hatalı bir seçim olur, bu kadarcık hafızalı bir telefon alırsanız 3-4 günde bir galeriyi bilgisayara aktarmak zorunda kalırsınız ve 5-6 uygulama dışında da hiçbir şey indiremezsiniz. Galaxy M21 iPhone'lardaki stabiliteye sahip değil, 4-5 ayda bir fabrika ayarlarına döndürmezseniz ana menüde sosyal medya uygulamalarında vs. gezerken takılmaları hissediyorsunuz. Ama zaten iPhone 6 da oldukça eski bir cihaz ve muhtemelen günümüz şartlarında, özellikle de güncelleme desteği kesilmişken, M21'den çok daha üstün bir akıcılık gösteremeyecektir. M21'in Arka kamerasının iPhone 6-7-8'den aşağı kalır bir yanı yok ama ön kamerası özellikle iç mekanlarda inanılmaz kötü gözüken bir yağlı boya efektiyle çekiyor, çok kalitesiz. Üstüne kamera uygulaması sık sık kasıyor ve shutter lag'ın birkaç saniyeyi bulduğu bile oluyor. Ama orta düzey oyunları sorunsuz oynar, büyük amoled ekranında keyifle video/film izler ve gündelik işlerinizi sıkıntısız halledersiniz (hele de senede 2-3 düzenli format atıp telefonu hafifletirseniz). Bataryası inanılmaz güçlü bir cihaz, ben günde 2 saate yakın oyun oynasam bile en az 9 saat ekran süresi alıyorum ki ortalama bir kullanımla 2 günü çıkarması çok rahat. iPhone 6'ya göre bir artısı da SD kart takabiliyor olmanız ki bu da güzel bir avantaj.

Yeni konular

Geri
Yukarı