Samsung S22 128 GB vs iPhone 12 64 GB

Batarya sıkıntı çıkarmayacaksa, gündelik bir kullanıcıysanız S22 daha iyi ve daha yeni. Gündelik kullanımda 5-6 saat civarı ekran süresi tatmin edecekse net şekilde S22.

Arkadaslar herkesin kendi fikri ben burada popüler kültür köleliği yapmıyorum ama Samsung kamerası hiçbir zaman bir iPhone kadar canlı ve renkleri tam oturaklı bir telefon yapamıyor.
Fotoğraf konusunda İPhone 14 serisi çıkana kadar S22 serisinin daha iyi olduğunu söyleyeyim. Video konusunda da S22 serisi İPhone 13 serisi kadar iyi olmasa da S21 serisine göre çok geliştirmeye sahip. Eleştirdiğiniz modelin 1 yıl daha yeni olduğunu vs. de hesaba katın. İPhone'a göre değil modele göre yapın şu eleştirmeyi. Direk "İPhone" diye yorum yapıyorsanız zaten ciddiye alınma seviyeniz düşüyor.

Çok arada kaldım. iPhone 3-4 bin TL daha fazla. iPhone o farkı kapatabilir mi almaya değer mi? S22 batarya ve ısınma konusunda kafamı kurcalıyor. Yoksa direkt S22'yi alırdım.

İkisi arasında sosyal medya video performansı dışında S22 genel olarak daha iyi bir cihaz. Batarya performansı ikisinin de iyi değil. İkisi arasında bir tercih yapacaksan S22 almanı tavsiye ederim. Senin yerinde olsam bütçeyi biraz daha arttırıp ikinci el iPhone 12 Pro almaya çalışırdım. Apple'ın yüksek kalite sunduğu cihazlar Pro serileridir.

6 aylık S22 kullanımından sonra 13Pro'ya geçtim. S22 3, 5-4 saat ekran süresini geçmiyor. Günde yarım saat şarja takarım dersen günü çıkarır. Ekran, kamera ve ses olarak S22 13 Pro'dan da iyi bir cihazdı ama batarya olarak yarı yolda bırakıyordu. iPhone alacaksan kesinlikle 256 GB almanı en kötü 128 öneririm.

Ekran süresi örnek. Oyun vs oynamadım. Fotoğraf yüklenmedi 3,5 saat ekran süresi alıyordum mobilde.

6 aylık S22 kullanımından sonra 13Pro'ya geçtim. S22 3, 5-4 saat ekran süresini geçmiyor. Günde yarım saat şarja takarım dersen günü çıkarır. Ekran, kamera ve ses olarak S22 13 Pro'dan da iyi bir cihazdı ama batarya olarak yarı yolda bırakıyordu. iPhone alacaksan kesinlikle 256 GB almanı en kötü 128 öneririm.

Ekran süresi örnek. Oyun vs oynamadım. Fotoğraf yüklenmedi 3,5 saat ekran süresi alıyordum mobilde.
Güzel tarafsız eleştiri. Kolay kolay bulunmuyor.

Maalesef yüksek paralar verilip alınan cihazları ölümüne savunan bi kitle var. Parasını verip kullandığın cihazın artı eksi yönünü söylemek gerekiyor. Bazısı iphone kamerası s22den kötü deyince kuduruyor gerçekler bu :)
Evet ne yazıkki. Bunlar fiyatlar yüksek değilken de geçerli ama büyük bir kitle daha özellikleri bile bilmeden bu fiyata rağmen sanki para alıyormuş gibi fanatiklik ve reklam peşinde. Yaptıklarının yardım olmadığının da farkında değiller. Bir cihaz öneriyorsan, artıları kadar kusurlarını da bileceksin.

Ve bu konuda hiçbir model belirtmeden sadece İPhone diye yazanlara zaten güvenmeyin. Onlara sorsan 5s de S22'den iyi zaten. Daha modelleri bile bilmeden savunuyorlar.

Geri
Yukarı