iPhone 6 bataryasını kullanıcı değiştirebilir mi?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Selamlar, Deji batarya alacağım. Yanında gelen setle beraber kendim değiştirsem bozar mıyım telefonu? @Recep Baltaş hocam daha önce değiştirmiş kanalda, kendisine sormak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Bataryası hiç değişmediyse orijinal yapışkanı varsa altında bence hiç deneme bile.

İnternetten bir kaç videoya bakarak yaparsanız yapamamanız için önünüzde engel yok diyebilirim. Dikkatlice yaparsanız bir şey olacağını düşünmüyorum.

Kendi yapışkanı sakıza benzer bir yapıya sahip olduğu için tavsiye etmiyorum.
Ama gerekli malzemeler ve tutuoriallar ile yapabilrisiniz.
Bir de ne olur ne olmaz diye güvenlik olarak yangın söndürücü varsa alın eğer cımbızla yapışkanı almaya çalışırken bataryayı çok az delseniz bile oksijenle temasından dolayı yanabilir veya patlayabilir.

Mesela ben kendi iPhone 6 bataryamı değiştireceğim fakat önceden değişti için bir problem yok.

Bataryası hiç değişmediyse orijinal yapışkanı varsa altında bence hiç deneme bile.
Kendi yapışkanı sakıza benzer bir yapıya sahip olduğu için tavsiye etmiyorum.
Ama gerekli malzemeler ve tutuoriallar ile yapabilrisiniz.
Bir de ne olur ne olmaz diye güvenlik olarak yangın söndürücü varsa alın eğer cımbızla yapışkanı almaya çalışırken bataryayı çok az delseniz bile oksijenle temasından dolayı yanabilir veya patlayabilir.
Hocam @Recep Baltaş aşağıdaki videoda ısı vererek çözüyor olayı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tutorial izleyerek yaparım diyorsanız yapabilirsiniz.
Yaparım yani kendime güveniyorum ama tedirgin edici.
İnternetten bir kaç videoya bakarak yaparsanız yapamamanız için önünüzde engel yok diyebilirim. Dikkatlice yaparsanız bir şey olacağını düşünmüyorum.
Yanında gelen set yeterli mi hocam?

Hiç tecrübem olmadığı için bilmiyorum. İsterseniz denersiniz, baktınız yapamıyorsunuz bir şeyleri bozmadan telefoncuya gidersiniz.

Ben 5s bataryasını video izleyerek değiştirdim. Ama daha önce değişim yapılmadıysa orijinal yapışkanları varsa sökmek çok ama çok uğraştırıyor. Ben metal kısımdan fön tutup tornavida ile kanırtmıştım. Çıkmasına çıktı batarya ama tornavida ufaktan delmiş bataryayı içerden kıvılcımlar görünüyordu. Lavaboya atıp beklemiştim. Yapacaksanız dikkatli olun. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı