iPhone Bataryasını Telefoncuda Değiştirtmek

Buradan ne anlamamı bekliyorsunuz anlamadımda.
Dediğime örnek olarak gösterdim. Mesela Deji bataryalar Türkiye'de 100 TL üzeri fiyatlara satılmalarına rağmen aslında distribütör veya satıcı tarafından tanesi 4-5 dolara toptan bir şekilde ithal ediliyorlar. Göreceksiniz, ülke ülke seçenekler de var bataryanın üzerinde yazanlar için. Şirketin gerçek ismi Huidafa Technology. Siz bu şirkete toptan olarak kendi isminizle de batarya ürettirebilirsiniz. İsmi Deji olmaz da Beji olur. Üzerine de farklı logo yapıştırtırsınız.
Demek istediğim şu, belki aynı bataryayı başka bir marka adı altında AliExpress'ten son tüketiciye 40 TL olarak satan bir satıcıdan da alabilirsiniz; Deji, Nohon gibi markalardan fazladan para vererek de alabilirsiniz, belki üstünde isim yazmayan 60 TL'lik bataryayı alırsınız ki o da aynı fabrikanın aynı bandından çıkmıştır. Ben de iki farklı iPhone'umda Deji kullandım bataryalar gümrükten geçmediği için. Evet kalitelidir, ama ne yazık ki bu bataryaların üreticiye maliyeti 1-2 doları, satıcıya maliyeti ise 5-6 doları geçmez (6*6=36, 34TL kar. Neredeyse %100) ve gayet tabii 70TL'ye de satılabilir. Diğer markalarla arasındaki fark da sadece "isim" olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı