iPhone 6 Dokunmatik Sorunu

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B

otm

Kilopat
Ön cam değişimi sonrasında dokunmatik sapıttı. Daha önce çevremdeki tanıdıklardan birkaçı da ön cam değişimi yaptırdı. Fakat onlarda hiçbir sorun çıkmadı. Ben değişim yaptırdıktan sonra dokunmatik bazen kendine kendine basıyor. Bazen parmağımı bile algılamıyor. Günde ortalama 3 saatim telefonla geçse bunun yarısı dokunmatiği algılamamakla geçiyor. Fırlatasım geliyor da kıyamıyorum. Mesela bu kadar yazıyı şu an telefonda yazmayı denesem herhalde 3. kelimeden sonra basmayacak ve telefonla göz göze geleceğim yine. Bunun sebebi ne olabilir? Yaptırdığım adam "buna ben bir şey yapamam" diyor.

Karışık bi durum ben özellikle iphone'karşıyım o paralara değen bi telefon değil neyse sorunuza cavap:
Telefonu bi mahhalle dükkanından yaptırdın galiba
Ürünü iphone yetkili servisine gönder yaparlar.
İyi Günler

Karışık bi durum ben özellikle iphone'karşıyım o paralara değen bi telefon değil neyse sorunuza cavap:
Telefonu bi mahhalle dükkanından yaptırdın galiba
Ürünü iphone yetkili servisine gönder yaparlar.
İyi Günler
Hocam yetkili servisleri muazzam bir para istiyor. Yani işsiz güçsüz biri olarak o kadar parayı ona veremem malesef.

Yeni telefon bak bence. 3 tane iPhone cihazım oldu 3GS , 5S , 7. Üçünde de ya WİFİ arızası çıktı ya SİM Kart okumadı ya kendi kafasına göre takıldı. Apple servisine göndermeme rağmen hep tekrarladılar bu arızaları. Şimdi arkadaşımdan aldığım Redmi 4X'i kullanıyorum. Kafam rahat ve gerçekten güzel bir telefon. Pek yabancılık çekmedim geçince.

Yeni telefon bak bence. 3 tane iPhone cihazım oldu 3GS , 5S , 7. Üçünde de ya WİFİ arızası çıktı ya SİM Kart okumadı ya kendi kafasına göre takıldı. Apple servisine göndermeme rağmen hep tekrarladılar bu arızaları. Şimdi arkadaşımdan aldığım Redmi 4X'i kullanıyorum. Kafam rahat ve gerçekten güzel bir telefon. Pek yabancılık çekmedim geçince.
Artık düzeltebilirsem düzelteceğim. Yoksa Ben de Xiaomi model bir telefon arayışına çıkacağım.

Ön cam değişimi sonrasında dokunmatik sapıttı. Daha önce çevremdeki tanıdıklardan birkaçı da ön cam değişimi yaptırdı. Fakat onlarda hiçbir sorun çıkmadı. Ben değişim yaptırdıktan sonra dokunmatik bazen kendine kendine basıyor. Bazen parmağımı bile algılamıyor. Günde ortalama 3 saatim telefonla geçse bunun yarısı dokunmatiği algılamamakla geçiyor. Fırlatasım geliyor da kıyamıyorum. Mesela bu kadar yazıyı şu an telefonda yazmayı denesem herhalde 3. kelimeden sonra basmayacak ve telefonla göz göze geleceğim yine. Bunun sebebi ne olabilir? Yaptırdığım adam "buna ben bir şey yapamam" diyor.
Belki değiştiren telefoncu sizin orjinal ekranınızı alıp 2., 3. kalite ekran takmıştır yada katı OCA kullanmak yerine sıvı OCA kullanmıştır oda ekran flex kablosuna sızıp zarar vermiş ola bilir emin değilim başka bir telefoncuya gidin daha fazla teknik destek veren iphone'nin tüm anakart arızalarını yapan bir yere mutlaka çözerler, durumu anlatın belki camı tekrar değiştirip düzele bilir katı OCA kullanan yaprak gibi tam adını bilmiyorum çıtalı cam kullanan daha sağlıklı olur.

Belki değiştiren telefoncu sizin orjinal ekranınızı alıp 2., 3. kalite ekran takmıştır yada katı OCA kullanmak yerine sıvı OCA kullanmıştır oda ekran flex kablosuna sızıp zarar vermiş ola bilir emin değilim başka bir telefoncuya gidin daha fazla teknik destek veren iphone'nin tüm anakart arızalarını yapan bir yere mutlaka çözerler, durumu anlatın belki camı tekrar değiştirip düzele bilir katı OCA kullanan yaprak gibi tam adını bilmiyorum çıtalı cam kullanan daha sağlıklı olur.
Valla ne yalan söyleyeyim ben de aynı şeyi düşünüyorum. Ekranı da mı değişti acaba. Yoksa o da ihtimal vermiyor. "Ben sadece ön cam değiştim. Dokunmatikte bir sıkıntı olmasının imkanı yok" diyor.

Son düzenleme:
Valla ne yalan söyleyeyim ben de aynı şeyi düşünüyorum. Ekranı da mı değişti acaba. Yoksa o da ihtimal vermiyor. Ben sadece ön cam değiştim. Dokunmatikte bir sıkıntı olmasının imkanı yok diyor.
Telefonun daha önce ekranı değişmediyse orjinal ekranıdır başka telefoncuya git baksın telefona orjinal olup olmadığı anlaşılır sökünce

Telefonun daha önce ekranı değişmediyse orjinal ekranıdır başka telefoncuya git baksın telefona orjinal olup olmadığı anlaşılır sökünce
Mantıklı. Bunu da yaptırayım bakayım ne çıkacak.
Sormayı unuttum. Peki bunun orjinal olup olmadığını nasıl anlıyorlar?

Son düzenleme:
Mantıklı. Bunu da yaptırayım bakayım ne çıkacak.

Sormayı unuttum. Peki bunun orjinal olup olmadığını nasıl anlıyorlar?
Çoğu yan sanayi ekranların arkasında mavi yuvarlak bir damga olur %95 yan sanayidir yada camı çin'de değişmiş orjinal ekrandır ama camı değişmiş olma olasılı çok düşük bide bu videoyu izleyince anlarsın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı