iPhone 6 Dokunmatik Sorunu (Donma, takılma)

Emre0367

Hectopat
Daha fazla  
4-5 ay önce ikinci el olarak almış olduğum iPhone 6 cihazımın dokunmatiğinde donmalar yaşıyorum.
Bazen gün boyu hiç sorun yaşatmazken bazen çok sık takılıyor.
Görüntüde sıkıntı yok sadece dokunmatiği tepkisiz kalıyor. Ekranı kilitleyip açınca belli bir süre geliyor sonra yine takılıyor ve bazen kendisi basıyor.
Adaptörüm ve kablom orijinal.
Orijinal bataryasını eskidiği için Deji marka ile değiştirdim. (Orijinal bataryada da yapıyordu, Dejide de yapıyor.)
Ayrıca Ekran ve dokunmatik cam orijinal, tamir görmemiş bir telefon.
Yazılım sıfırlama, fabrika ayarları vs her şeyi denedim. Düzelmedi.
Var mı bu sorunu yaşayan çözen tahmini olan?

önceki sahibi içini açtırmış olabilir. ekran flexinin koruyucu plakası takılmamış olup bu da zamanla flexin zarar görmesine neden olabilir. ya da panel bir darbeden dolayı zarar görmüştür. yine en iyisi düzgün bir telefoncuya göstermek

Sıfırlamaya rağmen hala devam ediyorsa yazılımsal değildir. Bir servise götürün cihazı.

Sorun fiziksel. Muhtemelen cihazda cam değişimi olmuş işlem sırasında da bir hata yapılmış gibi duruyor buradan. Kaliteli bir telefoncuya gösterin.

Bende de ebru sorun var mesela oyun açınca 1 kaç kere gidiyor kilitleyip açıyorum ondan sonra hiç gitmiyor ama arayüzde falan gidiyor dokunmatik kendi kendine basmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı