iPhone 6 ekrandaki çatlak problem yaratır mı?

AlpCbc

Decapat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. iPhone 6 model telefonum geçenlerde elimden düştü ve ekranı çatladı. Çatlaklar bir sorun yaratmıyor ama Home tuşunun olduğu kısımdaki camdan küçük bir parça koptu ve kayboldu. Telefonun içinin gözüktüğü bir açıklık var ve şu an yaptırabilecek durumum yok. Bu açıklıktan toz vs girerse telefonu veya Touch ID'yi bozar mı?

Dosya Ekleri

• 898C94EA-2099-4EAB-837C-1563887D9180.jpeg
    898C94EA-2099-4EAB-837C-1563887D9180.jpeg
    62,7 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi günler. iPhone 6 model telefonum geçenlerde elimden düştü ve ekranı çatladı. Çatlaklar bir sorun yaratmıyor ama Home tuşunun olduğu kısımdaki camdan küçük bir parça koptu ve kayboldu. Telefonun içinin gözüktüğü bir açıklık var ve şu an yaptırabilecek durumum yok. Bu açıklıktan toz vs girerse telefonu veya touch ID'yi bozar mı?

Bozar mı bilmem ama içine artıklar ve tozlar girmesi sakıncalı.
Çevremde telefonu böyle olan biri vardı ve hala kullanıyor.

Merhaba iyi günler. iPhone 6 model telefonum geçenlerde elimden düştü ve ekranı çatladı. Çatlaklar bir sorun yaratmıyor ama Home tuşunun olduğu kısımdaki camdan küçük bir parça koptu ve kayboldu. Telefonun içinin gözüktüğü bir açıklık var ve şu an yaptırabilecek durumum yok. Bu açıklıktan toz vs girerse telefonu veya Touch ID'yi bozar mı?
Ben de Huawei JAT-L29 var, ekranı 1 senedir çatlak hala kullanıyorum. Ekrana toz vb. kaçmadığı sürrece pek bir şey olmaz. Temiz tutmak yeterli. Ama en iyisi yaptırmak.

Touch ID bozulmaz oraya sıvı temas etmedikçe ama toz girerse de günde 1-2 kere küçük bir fırçayla temizleyip üflersen hiçbir şey olmaz ama tavsiyem ekranı değil camı değiştir telefoncu orijinal ekran der ama yan sanayi A++ takar ekran camı değişimi 100 lira gibi.

Toz girmesi sorun yaratmayacaktır ancak sıvı teması olursa koruma olmadığı için direkt olarak içerideki devrelerle temasta bulunup zarar verme olasılığı yüksek.

Yaptırmanız en sağlıklısı fakat böyle bir imkan olmadığında bir süre böyle kullanmakta sıkıntı görmüyorum. Ama ekranı iyi koruyun ve temiz tutun hocam. Geçmiş olsun.

Teşekkürler sağ olun.

Touch ID bozulmaz oraya sıvı temas etmedikçe ama toz girerse de günde 1-2 kere küçük bir fırçayla temizleyip üflersen hiçbir şey olmaz ama tavsiyem ekranı değil camı değiştir telefoncu orijinal ekran der ama yan sanayi a++ takar ekran camı değişimi 100 lira gibi.

Etrafımda pek güvendiğim bir telefoncu yok üç beş yere gittim kimi 200TL kimi 100TL diyor yetkili servise sordum aman aman onlarda 400'den aşağı fiyat söylemiyor berde naısl yaptıracağımı şaşırdım İstanbul'da güvendiğiniz bildiğiniz bir yer var mıdır?

İstanbul'da güvendiğiniz bildiğiniz bir yer var mıdır?
Başta Apple'ın gerçek servisi güvendiğim yer. Fakat size verecekleri fiyat çok fazla olacak. Kaldı ki Audi gibi parça fiyatları var orada. Telefon zaten 7 yaşında. İkinci olarak GSM İletişim geliyor aklıma. Gerçekten kaliteli bir servistir. 6 ay garanti veriyorlardı parçalarına siz müdahale etmediğiniz takdirde. Ama ekranınız sağlamsa lens değişimi yapmak daha da ucuza çekecektir. Böylece ekranınız orijinal olarak kalacaktır. TeknoWay de güzel bir servistir. Ve sakın mahalledeki sokak üzerindeki servislere hemen inanmayın. Orijinal ekran Apple dışındaki servislerde yok. Ancak orijinal ama bozuk telefondan sökülen parçalar orijinaldir.

Başta Apple'ın gerçek servisi güvendiğim yer. Fakat size verecekleri fiyat çok fazla olacak. Kaldı ki Audi gibi parça fiyatları var orada. Telefon zaten 7 yaşında. İkinci olarak gsm iletişim geliyor aklıma. Gerçekten kaliteli bir servistir. 6 ay garanti veriyorlardı parçalarına siz müdahale etmediğiniz takdirde. Ama ekranınız sağlamsa lens değişimi yapmak daha da ucuza çekecektir. Böylece ekranınız orijinal olarak kalacaktır. Teknoway de güzel bir servistir. Ve sakın mahalledeki sokak üzerindeki servislere hemen inanmayın. Orijinal ekran Apple dışındaki servislerde yok. Ancak orijinal ama bozuk telefondan sökülen parçalar orijinaldir.

GSM iletişimde iki yıl önce bataryamı değiştirmiştim yerleri kadıköyde yanlış hatırlamıyorsam gerçekten güzel ve kaliteli bir servis siz söyleyince tekrar aklıma geldi ve ekran ücretini sordum 200TL dediler galiba en güvenilir ve en mantıklısı bu servis.

GSM İletişim'de iki yıl önce bataryamı değiştirmiştim. Yerleri Kadıköy'de yanlış hatırlamıyorsam gerçekten güzel ve kaliteli bir servis. Siz söyleyince tekrar aklıma geldi ve ekran ücretini sordum. 200 TL dediler galiba en güvenilir ve en mantıklısı bu servis.

Cam değişimi ya da diğer adı ile lens değişimi yapabilip yapamadıklarını sorabilir misiniz hocam? Bunu yapabilirlerse ekran orijinal kalacak, daha da güzel olur. Gerçi diğer türlü de sorun olmaz diye düşünüyorum. Ekranları kaliteli duruyordu.

Geri
Yukarı