iPhone 6 Ekranı Kırıldı

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 4-5 gün önce iPhone 6 marka/model cihazımın üst camı paramparça oldu. Cihazın dokunmatiği algılama kısmında bir sorun yok hatta düşmeden önceki gibi çalışıyor, fakat yazıları okumakta zorluk çektiğim için cihazın ekranını tamir ettirmeye karar verdim.

Yaşadığım şehir de küçük bir şehir olduğu için teknik anlamda eline güvendiğim pek isim yok, o yüzden sosyal medyada gördüğüm birkaç popüler firmaya ulaştım durumlar şöyle.

Ffpro (fotoğraf parça: Cihazın orijinal iç ekranına dokunmadan cam değişimi yapabileceklerini söylediler 199 lira bir ücreti varmış. Yan sanayi ama kaliteli bir ekran ile değişirse 300 lira dediler.

GSM iletişim: Cam değişimi yaparlarsa ilerleyen zamanlarda camın düşeceğini söylediler, bunun yerine yan sanayi bir ekranın fiyatı 350, orijinal ekranın fiyatı ise 600 lira olduğunu belirttiler.

Fixplan: Yan sanayi ekranın 430, orijinal ekranın 470 lira olduğunu belirttiler.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim, ne tavsiye edersiniz? En makul olanın fixplan olduğunu düşünüyorum, ekranın orijinal olmasını istiyorum fakat resmi Apple desteği olmadığı için bu üç alternatiften birini, varsa sizin tavsiyelerinizi dinliyorum.

GSM iletişimden sapmayın hatta telefonunuzun tamir videosunu bile YouTube'a koyuyorlar çok güvenilir bir marka 3 yıldır GSM iletişimden şaşmam.

Ev içerisinden bahsettim. Fakat dışarıda da telefonum olsa düşüreceğimi zannetmiyorum başkası kasıtlı çarpmadığı sürece.

Bence siz yine de bölgenizdeki firmalarla görüşün, bir sorun olduğunda birebir muhatap bulmak daha elverişli ve güvenilir olur. Bir de oradaki fiyatlara bakın derim.
Ciddi manada söylüyorum, düzgün bir firma olsa ben de bu kadar rezillik çekip uğraşmak istemem ama kaliteli bir yer olsun istiyorum.
GSM iletişimden sapmayın hatta telefonunuzun tamir videosunu bile YouTube'a koyuyorlar çok güvenilir bir marka 3 yıldır GSM iletişimden şaşmam.
Peki taktıkları ekran dedikleri gibi orijinal mi? Diğer arkadaşlar pek öyle demiyorlar.

Geri
Yukarı