iPhone 6 Gold - 64 GB İncelemesi

Selam arkadaşlar. Bir süredir yasaklı olduğum için forumda paylaşım yapamamıştım. Geri dönmüşken sağlam bir inceleme konusu ile döneyim dedim. Bugün yeni aldığım
iPhone 6 - 64 GB Gold modelinin kısa incelemesini ve cihazın fotoğraflarını paylaşacağım. İnşallah güzel bir inceleme olur.
Önceden LG G3 kullanmaktaydım. Isınma ve şarj sorunları olduğundan satıp sistem ardından da telefon aldım. İlk iOs deneyimimi yaşıyorum. Öncelikle Android'den geçtiğim için
ilk başlarda çok kısıtlı hissettim kendimi. Fakat biraz internette araştırmalar yaparak istediğim gibi kullanmaya başladım. Hemen telefonun artılarına geçelim.
- Tasarım olarak bence çok iyi(Gerçi iPhone işte tasarımına diyecek yok. :D )
- Oyun performansı - Daha önce en üst düzey Android cihazları kullandım. Ancak iPhone 6'daki akıcılığı pek diğer telefonlarda göremedim. İsterseniz optimizasyon isterseniz
ekran çözünürlüğünün düşük tutulması diyin. Bu durum sayesinde telefonların kağıt üstünde özelliklerinin de bir şeye yaramadığını öğrendim.
- Çok hızlı şarj oluyor. Ben yaklaşık yarım saatte %48 doldurdum şarjını.
- İçinden çıkan kulaklık çok kaliteli. Logitech G230 varken bunu kullanıyorum bilgisayarımda.
Şimdi eksilerine geçelim:
- Telefonun hopörleri yanda olduğu için yatay tutarken kapanmasına sebep olabiliyor.
- Dayanıklılık bayağı kötü. Kılıf ve ekran koruyucu almanızı öneririm.
- Android'den geçen kullanıcılar alışmakta bayağı zorlanacak diye düşünüyorum.
Şimdi ise telefonu neden aldığıma ve ne kadar fiyata aldığımı söyleyeyim:
Benim için telefonda en önemli unsur kullanım ömrü: Apple telefonlarının uzun kullanım ömrü sunduğu çok belli. Üstelik fiyatı satmak istediğinizde diğer telefonlara göre neredeyse hiç düşmüyor. İkinci el piyasası çok iyi.
İkinci bir unsur ise stabilite ve tasarım: iPhone 6'daki akıcılık ve tasarım mükemmel görünüyor. Zaten bir çok kişi bu telefonu tasarımı ve insanlar arasındaki havasından dolayı tercih ediyor. Telefonun şekli olması önemli tabi ki.
Sonuçta bu kadar para veriyorsak insanlar arasında bir değeri olmalı değil mi?
Son olarak, Boyutunu çok beğendim telefonun. Tam ele oturan ve tek elle kullanıma müsait bir şekilde tasarlanmış. Kolayca taşıyabiliyorum ve rahatça kullanabiliyorum. Note 4'ü
tercih etmememin sebeplerinden birisi de buydu.
Görüşlerim bu kadardı. Biraz amatörce oldu kusura bakmayın lütfen. Telefonun resimleri aşağıdadır. S4 Mini ile çekilmiştir. Bu yüzden biraz kalitesiz çekmiştir kusura bakmayın.

opğ.jpg

Eline sağlık, ancak;

"Android'den geçen kullanıcılar alışmakta bayağı zorlanacak diye düşünüyorum."

Bunu bir "eksi" olarak yansıtmanı doğru bulmadım, kişiden kişiye değişecek bir durum. Aynısı iOs'ten Android'e geçişlerde de olabilir.

Bir de kulaklığı o kadar övmüşsün, bilmeyen için resim ararsan faydalı olur :)

Eline sağlık, ancak;

"Android'den geçen kullanıcılar alışmakta bayağı zorlanacak diye düşünüyorum."

Bunu bir "eksi" olarak yansıtmanı doğru bulmadım, kişiden kişiye değişecek bir durum. Aynısı iOs'ten Android'e geçişlerde de olabilir.

Bir de kulaklığı o kadar övmüşsün, bilmeyen için resim ararsan faydalı olur :)
Benim daha kulaklık resmini atmam gereksiz olur. İnternette kutu açılımı videoları ve resimlerle kulaklığı gösteriyorlar. Diğer konuya gelirsek Android'e göre kullanıcılar gerçekten çok zorluk yaşayabiliyor. Kullanım zorluğunun bir eksi olarak görülmesini düşünüyorum.

Bu arada arkadaşlar incelemem hoşunuza gittiyse konuyu beğenmeyi unutmayın. Böylece daha çok moral bulup yeni şeyler hazırlıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı