[Alındı] iPhone 6 Silver 64 GB

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 5B
Merhabalar. İki hafta kadar önce aldım cihazı. Ancak şimdi açabiliyorum konuyu. Cihaz Turkcell'den faturaya ek olarak İnterneti Bol tarifesi ile alınmıştır. Cihaza ödenecek tutar ise 3048 TL. Öncelikle fotoğrafları paylaşayım.
Not: Fotoğraflar iPhone 4 ile çekilmiştir. :)
Önden görünüm:
10947494_745141355592954_1168237090_n.jpg

Arkadan görünüm:
10952767_745141302259626_1439737655_n.jpg

Kutu içeriği:
image.jpg

Görüşlerimi belirtmek isterim. Alırken ne başka bir telefon düşündüm, ne de tereddütte kaldım. İyi ki de öyle olmuş. Hiç mi hiç pişman etmedi beni. Ne oyunlarda, ne de günlük performansta.

Pil ömrü için gayet olumlu şeyler söylemek mümkün. iPhone 4'ten 6'ya geçince zaten fark apaçık ortada oluyor. 3G kullandığımızda yine diğer telefonlar gibi şarj ömrü epey kısalıyor. Ancak 3G dışında ne yaparsak yapalım cihazın şarj ömrü mükemmel. Tabi Dead Trigger 2 hariç. :) Şarj etme süresi de çok kısa. Hemen şarj olabiliyor.

Kamerası 5S'ten biraz daha iyi. Tabi aynı zamanda yeni teknolojileri de barındırıyor. Ancak telefon alırken benim derdim zaten kamera değildi. Bu demek değil ki kamerası kötü, hayır aksine gayet güzel kamerası var. Ha bir de Selfie Cam var, o 5S'e göre epey bir iyi. :)

Oyun performansına gelecek olursak GTA SA, Asphalt 8, Dead Trigger 2, Pirates, Real Racing 3, Minecraft, Nova 3 gibi oyunların hiçbirinde takılma dahi yaşamadım. Ancak GTA SA ve Dead Trigger 2 diğer oyunlara göre sanki 60 FPS'in yanında 30 FPS gibi kalıyor. Tabi yine çok rahat bir şekilde oynanabiliyor. Oynanabilirliği engellemiyor.

Parmak izi tarayıcısı ise mükemmele yakın. Technopat incelemesinde 30 kerede bir kaç kez tanımadığı belirtilmişti ancak bende bu oran çok çok düşük. Hani tanımaması için özel uğraş gerek.

Gel gelelim bazı eksikler de var. Mesela bir çok uygulamanın hala optimizasyonu yok iPhone 6 için. Bunun dışında arka kameranın dışta olması hoş bir görüntü oluşturuyor ancak güvenemiyorum. Appstore'dan kaldırılan ancak Satın Alınanlar bölümünde olan bazı uygulamalar açılmıyor. Tabi bunların tümü cihazla ilgili değil.

Teşekkürler, iyi sosyaller...

• Hocam öncelikle hayırlı olsun çiziksiz ve servissiz kullanman dileği ile.
  • Birkaç sorum olacak sakıncası yoksa cihazı aldığınız tarife içeriği ve toplam aylık fiyatını belirtir misiniz?

Teşekkürler arkadaşlar. :) Tarifem 69 TL iken 59 TL ödeyeceğim bildirildi. Cihaz içinse ayda 127 TL ödüyorum. 5 TL de bir yıllık vergi olmak üzere toplam 191 TL ödüyorum. Tarife adı ise İnterneti Bol.

Bende dün iPhone 5s aldım gerçekten çok güzel bir telefon siz de güle güle kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güle güle kullan, güzel tercih gerçekten telefon alacak isen tereddütsüz alınabilecek tek cihaz. Ne kasması var, ne uygulama sorunu işin özü iyi bir telefon.

Geri
Yukarı