iPhone 6 Jailbreak kısıtlamaları

cancingoz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba
Ben telefonuma ilk defa jb yükleyeceğim fakat bir kaç şey sormak istiyorum araştırdım ama cevabını bulamadım.
Ben jb yüklediğimde telefona diyelim birşey oldu bozuldu garantiye götürecem garanti dışı kalıyor biliyorum ama götürmeden kaldırma şansımız varmış. Peki bu kaldırma telefon açılmadığı haldede oluyor mu?
Diğer sorum ise techonapat ın jb si vardı bu jb ile istediğimiz Her şeyi yapabiliyor muyuz yoksa onun içinde sınırlı Şeyler mi var? Yani isteseler içine başka kodlarda kodlayıp jb yi geliştirebilirler mi? Yoksa linkteki jb yi yüklesek istediğim Herşeyi yapabilecek miyiz?
Okuyanlara cevaplayanlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
öncelikle iphone 6ya jb yapmayı önermem.Nedeni ise jbde ki tweak(uygulamalar) çoğu ios 7 ve ios 8in ilk sürümleriyle uyumlu çok sorunla karşılaşabilirsin.
İlla yüklemek istiyorsan yükle . Bunu tangbu aracıyla çok rahat yapabilirsin.
Yüklediğinde jbyi kaldırmak için telefonu sıfırlayarak kaldırabilirsin.
Yani telefonda bir sıkıntı çıkarsa sıfırlar jbyi kaldırır ve garantisi devam etmiş bir şekilde servise verebilirsin.
Eğer telefon açılmıyorsa ise kurtarma moduna alıp sıfırlarsan jbyi gene kaldırmış olursun.
Biraz uzun yazdım umarım yardımcı olmuşumdur :)

Çok güzel anlattın Hiçte sıkıntı yok uzun filsn değildi teşekkür ederim cevapların icin:)
Aslında jb istememin tek sebebi telefonu aldığımızda salak gibi 16 gb aldık şimdi 2 uygulama yükleyince 2 resim çekince hemen doluyor cok sıkıntı çekiyorum
Saklama alanı Satın almak icin kullanmak istiyordum her ay 5 TL verecek verecek Kadar'da zenginlemedik telefona bi ton para verdik zaten

Saklama alanı satın almak derken ben tam anlamadım ?

Zaten 16 gb yeterli.
Bende iphone 4S var 16 gb hiç dolma sıkıntısı yaşamadım bayada oyun uygulama vs yükleyebiliyorum.

1- Depolama satın almak derken ne demek istediniz?
2-Jailbreak i kaldırmak için iPhon'u DFU moda sokup güncel firmware'yi yüklemeniz yeterli, telefondan bunu yapamazsınız.
3- iPad gibi başka biir cihazı olmayanlar için 16GB yetersiz. Benim iPhone full doluydu, iPad alınca bütün oyunları programları oraya yükledim şu an iPhone nin 13GB de 5GB si dolu.
4- Jailbreakte yapabileceklerinizle özgürsünüz, tabi var olan tweakler ile

Jailbreak bir nevi iosun yazılım kilidinin açılmasılıdır ben bizzat Apple'in servisine sordum farklı bir yazılım yüklediğiniz için cihazınız garanti dışı kalıcaktır cevabını aldım ama restore ederek rahatlıkla kaldırabilirsin istersen daha detaylı anlatabilirim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı