iPhone 6 vs Plus?

Beyza Çeliker

Hectopat
Daha fazla  
iPhone 6 Plus 64 gb 3500 lira, iPhone 6 64 gb 3100 lira, iPhone 6 Plus 16 gb 3100 lira, iPhone 6 16 gb 2690 lira.
Sizce hangisini almalıyım? iOS'a mutlaka geçmeliyim ama eylüle kadar beklemeli miyim? 16 gb alsam yeter mi sizce ne yapmalıyım?
Kendi dosyalarım 2.2 GB, diğerleri ne kadar bakamıyorum işte instagram, shots, pinterest, snapchat, tumblr, fahlo, youtube, facebook, whatsapp, messenger, twitter, swarm, wattpad, diğerleri de ufak tefek uygulamalar. Bunlara bakamadım kaç gb eder diye sizce yeter mi, ne yapmalıyım? Daha güncellemeler falan da gelecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben İphone 6 16 GB kullanıyorum.
Büyüklüğü yeterince iyi, plus çok büyük.
16 gb'nin 16 sını kullanamıyorsun, sadece 11 gb kullanıyorsun ki uygulamaların boyutu çok yüksek ve verileri silinmiyor onun için 16 gb yetersiz gelebilir.

iPhone 6 Plus'da deli gibi bir batarya var dolayısıyla pili bitmiyor diyorlar. Sanıyorum iPhone 6'nın yaklaşık iki katı mah değeri var gene de bir kontrol edin isterseniz. Batarya konusundan artık neredeyse kablolu telefon kullanıyor gibi olduğumuzdan ötürü pil farkından plus'a oynardım ben.

Ergonomik değil ama pili çok iyi vs ergonomik ama pili rezalet şeklinde açıklayayım :) Plusın büyüklüğüne 1 haftada alışırsınız ama iphone 6'nın bataryasına bir şeyler yapamazsınız...

Eğer büyük ekran seviyor isen iPhone 6 Plus iyi olur. Ama seviyor isen iPhone 6 yeterli olur. İmkanın var ise yüksek kapasiteli olanı al. Telefonda depolama yapınca hafıza yetersiz gelebilir.

Ben de iPhone 6 64 GB versiyonunu kullanıyorum, yaklaşık 59 GB gibi bir miktarı kullanıyorsun. Batarya falan dersen, telefonu sürekli kullanmazsan 1 gün rahat dayanıyor. Fakat durmadan YouTube'dan video falan izlersen 5-6 saat filan dayanıyor. Sana tavsiyem (telefonda oyun oynamıyorsan) iPhone 6 ve 64 GB versiyonunu alman.

Ben İphone 6 16 GB kullanıyorum.
Büyüklüğü yeterince iyi, plus çok büyük.
16 gb'nin 16 sını kullanamıyorsun, sadece 11 gb kullanıyorsun ki uygulamaların boyutu çok yüksek ve verileri silinmiyor onun için 16 gb yetersiz gelebilir.
Evet birsuru uygulamam var kendi dosyalarim falan. Keske 32 gb koysalardi :(

Eğer büyük ekran seviyor isen iPhone 6 Plus iyi olur. Ama seviyor isen iPhone 6 yeterli olur. İmkanın var ise yüksek kapasiteli olanı al. Telefonda depolama yapınca hafıza yetersiz gelebilir.
Evet buyuk ekrani cok seviyorum note 2 kullaniyorum ama 6 plus 64 gb almaya kalkinca da 3.500 u buluyor onu hayatta alamam

Evet birsuru uygulamam var kendi dosyalarim falan. Keske 32 gb koysalardi :(

Evet buyuk ekrani cok seviyorum note 2 kullaniyorum ama 6 plus 64 gb almaya kalkinca da 3.500 u buluyor onu hayatta alamam
En azindan su an icin

iPhone 6 Plus'da deli gibi bir batarya var dolayısıyla pili bitmiyor diyorlar. Sanıyorum iPhone 6'nın yaklaşık iki katı mah değeri var gene de bir kontrol edin isterseniz. Batarya konusundan artık neredeyse kablolu telefon kullanıyor gibi olduğumuzdan ötürü pil farkından plus'a oynardım ben.
Su an note 2 kullaniyorum 1 gun gidiyor iste klasik. Aslinda gonlum 6 plus 64 gb tan yana ama iste cok pahalli

16 gb almayın zira ileride her uygulama boyutu artacaktır.
Haklisin yetmez buyuk ihtimal

Ergonomik değil ama pili çok iyi vs ergonomik ama pili rezalet şeklinde açıklayayım :) Plusın büyüklüğüne 1 haftada alışırsınız ama iphone 6'nın bataryasına bir şeyler yapamazsınız...
Haklisin ben zaten buyuk ekrandan yanayim cok seviyorum ama iste fiyati ben en iyisi ekim kasimi falan bekleyeyim

Ben de iPhone 6 64 GB versiyonunu kullanıyorum, yaklaşık 59 GB gibi bir miktarı kullanıyorsun. Batarya falan dersen, telefonu sürekli kullanmazsan 1 gün rahat dayanıyor. Fakat durmadan YouTube'dan video falan izlersen 5-6 saat filan dayanıyor. Sana tavsiyem (telefonda oyun oynamıyorsan) iPhone 6 ve 64 GB versiyonunu alman.
Oyun oynuyorum video da izliyorum bir de buyuk ekrana alistim 400 lira icin de buyuk ekrandan vazgecmek istemiyorum kafam cok karisti

Şu anda iPhone 5s kullanıyorum içerisinde bulunan batarya iPhone 6 ile neredeyse aynı ve kullanımda 5 saat gidiyor 1 gün değil bilginize. Ayrıca android kullanmanızdan bilmediğiniz ek bir bilgi iphonelar az enerji yer aynı Windows 2 saat laptopta giderken, MaxOSX'in 12 saat gitmesi gibi. O yüzden cihazlarda az mah değerli piller var. Dolayısıyla iphone 6 plus'ın 2 gün rahat gitmesini beklemelisiniz. Sonuç olarak demem gereken o ki klasik bir durum yok sanıyorum en iyi pili giden akıllı telefon olması gerek pazardaki ama bir gene de araştırın.

Şu anda iPhone 5s kullanıyorum içerisinde bulunan batarya iPhone 6 ile neredeyse aynı ve kullanımda 5 saat gidiyor 1 gün değil bilginize. Ayrıca android kullanmanızdan bilmediğiniz ek bir bilgi iphonelar az enerji yer aynı Windows 2 saat laptopta giderken, MaxOSX'in 12 saat gitmesi gibi. O yüzden cihazlarda az mah değerli piller var. Dolayısıyla iphone 6 plus'ın 2 gün rahat gitmesini beklemelisiniz. Sonuç olarak demem gereken o ki klasik bir durum yok sanıyorum en iyi pili giden akıllı telefon olması gerek pazardaki ama bir gene de araştırın.
Bana 1 gun gitmesi yeterli androiddeki aptal kasmalar donmalar yeniden baslatmalar olmasin,hafizada sikinti cekmiyim yeter. Cunku gercekten hic bunun olmasini beklemiyodum daha alali 1 sene oldu hemen kasma donma kilitlenme yeniden baslatma. Su siralar olmuyor ama ben telefonumdan sogudum bir kere.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı