iPhone 6S 16GB Almak Mantıklı mı?

Pherimenium

Kilopat
Yer
Antakya/Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni telefon alacağım inşallah fakat kafamı karıştıran sıkıntılar var. iPhone 6S 16 GB alırsam yeter mi acaba diye kendime soruyorum. 170 tane müzik, video barındırmam galeride açıkçası. Uygulamalarda normal sosyal medya uygulamaları belki oyun olabilir 1, 2 tane fazla oyun oynayan biri değilim. iOS işletim sistemi çok alan kaplıyor mu bilmiyorum daha önce iPhone kullanmadım. Uzun lafın kısası 6S 16 GB mı 6 32 GB mı almalıyım? Hatam varsa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
16GB Hiç bir iPhone mantıklı değil. Hele ki yüksek çözünürlüklü resim ve video çekebilen bir telefonun 16GB versiyonunun alınması hiç mantıklı değil. 6S 32'ye zorlayabilir misiniz?

Her yerde 32'liği satılıyor 16'lığı bulmak için çokmu çabaladın ? Almışken 32'lik almalısın bence ancak dediğin ihtiyaçlar için 16 yeter. iPhone alınca hafıza yeterli gibi gözüküyor ama sonra keşke üstünü alsaymışım diyorsunuz.

16 GB hafıza yetmeyebılıyor. Zaten 1 dakikalık bir video nereden baksan 100 MB yer kaplıyor.
ben çok sorun yaşıyordum, 16 GB programlar, müzik, fotoğraflar derken yer kalmıyordu.
32 almanı tavsiye ederim.

Normal kullanım için 16 GB yetmez, 32 idare eder, 64 idealdir, 128 video çekmeyi sevenler için yetmeyebilir onlar için de 256 GB depolama iyidir. 6s 16 GB telefonun donanımı 32GB olanla aynı olmayabilir. 6S 16GB 2600 ₺ civarı olması lazım. Bu paraları etmez. Paranız varsa İPhone 7 128 GB alın onun dışında Android telefonlara bakmanızı öneririm. Envaye çeşit android var ve SD kart destekliyor çoğu. Ben de İPhone 6S 64 GB kullanıyorum ama 3500 lira vermedim. Tamam İPhone iyidir de sonuçta altın değil Elmas değil. İlla İPhone olsun diye 16 GB depolama alanı olan telefon alınmaz. Hangi modeli olursa olsun. Yetmez çünkü. Benim İOS sistem 54 GB yer kullandırıyor bana diye biliyorum. Bazen 1GB güncelleme geliyor. Uğraşılmaz öyle kıdım kıdım.

16 GB hafıza seçeneği ne kadar bana yeter deseniz de belirli zaman sonra yetmeyecektir. Zaten 16 GB hafıza seçenekli telefonları genellikle şirketler çalışanlarına dağıtıyor kesinlikle 32 aşağısı almayın.

5S 16 GB versiyonunu kullanıyorum, arkadaşların da dediği gibi fotoğraf ve video çeken biri iseniz yeterli olmayabilir fakat ben YandexDisk ile çok rahatlıkla yettiriyordum. Haftada bir kere bilgisayara bağlamanız yeterli. Zaten otomatik alıyor, siz de telefonunuzdan silip kullanım alanı kazanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı