iPhone 6S 3 dakikada %1 şarj gidiyor

KingOfS

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, kısa süre önce bir akrabamın telefonu bozuldu iPhone 6s, yeni aldı kendine bunu da bana verdi oluyor ise yaptır diye bende aldım yaptırdım.
Bozuk aksamını anlatıyorum: Şimdi bu telefon 1yıl kullanılmış bataryası mı ne bozulmuş yaptırmışlar sonra dakikada %1 gitmeye başlamış sonra gene batarya bozulmuş ve telefon kapanmış kutuya konmuş.
Ben aldım bunu yaptırdım fakat fark ettim ki dedikleri gibi, önce %100 şarjda kalıyor bir 30 dakika sonra dakikada 1 gidiyor şarjı ta ki %9'a gelene kadar, %9'da ise 45 dakika kadar kalıyor sonra %1 dede aynısı oluyor bu sabit periyot olarak devam ediyor.
Ben bugün bataryayı yaptırdığım yere gittim telefonu gösterdim, entegre hatası yokmuş akım sorunu da yokmuş; bataryayı değiştirdiler ücretsiz olarak ondan sonra bir kullan dediler.
Şimdi de dakikada %3 gidiyor; tabii gene iyi fakat ileride sıkıntı çıkaracak diye korkuyorum entegreden değilse neden bu telefon böyle oluyor acaba?
Fikirlerinizi yoruma bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son guncelleme kotu diyorlar surumunuz kac acaba?

iOS 11.2 ve deji batarya 2300 mAh kullanıyorum. Henüz 1 hafta bile olmadı daha çok yeni yani. iPhone SE 2016 kullandım ve iOS 12.3 ve 13.3 şarj süresi 6:30 dakika alıyordum. Ne zaman iOS 14 - 14.3 geçiş yaptım o zaman 5:30 dakikaya düştü. Demem o ki kaliteli pil ve düşük yazılım sürümü kullanmak lazım.Buyur an itibariyle ekran süresi bu benim.
38445DF4-640F-4986-9B66-BC89E069F6B2.png

Özellikle ios 14 de appstore açılışı çok yavaşladı. 12.3 de güzeldi. Ama ios 11.2 ile rüzgar gibi.

iOS 11.2 ve deji batarya 2300 mAh kullanıyorum. Henüz 1 hafta bile olmadı daha çok yeni yani. iPhone SE 2016 kullandım ve iOS 12.3 ve 13.3 şarj süresi 6:30 dakika alıyordum. Ne zaman iOS 14 - 14.3 geçiş yaptım o zaman 5:30 dakikaya düştü. Demem o ki kaliteli pil ve düşük yazılım sürümü kullanmak lazım.Buyur an itibariyle ekran süresi bu benim.Eki Görüntüle 798530
Özellikle ios 14 de appstore açılışı çok yavaşladı. 12.3 de güzeldi. Ama ios 11.2 ile rüzgar gibi.
surumu nasil indiricem aga

Yeni konular

Geri
Yukarı