iPhone 6S 32 GB vs Xiaomi 9T

@201189 İnsanları aptal yerine koyan sizsiniz, benim durduk yere bir söylemim olmadı. Ben kullanıcıyım, körü körüne de bu markaya bağımlı değilim. Benim ve tanıdığım insanların deneyimi aksini söylüyor. Sizin kullandığınız cihazın iPhone olduğunu bile bilemem. Ben buraya kendimin ve çevremin deneyimlerini, mantık çerçevesinde aktarıyorum. Zaten konu sahibine 6S önermiş biri de değilim. Tartışmayı başlatan sizsiniz ve size mantıklı açıklamasını yaptım. Köküne kadar düşmanlık ve bağnazlık seziyorum. İstediğiniz gibi davranın, fikrinizi belirtin, dayatmaya kalktığınızda ise bir dayanağı olsun. :)

Engel listesinin güzel bir yerine koyuyorum sizi. Bu forumda AMD, Intel, IOS veya Anroid olsun; somut veri olmadan, "bir şey çok tekrarlandıysa doğrudur" kafansında olan ve tartışmayı bilmeyen herkese bu şekilde davranıyorum. Görüşmemek dileğiyle, bir tüketici olarak kendiniz bilirsiniz. Tek taraflı saydırmaya devam edebilirsiniz. :)
Benim asılsız bilgilerle geldiğimi söylerken çevremin deneyimlerini aktarıyorum demeniz baya mantıklı geldi bana. :) Çok zor değil en basiti apple neden böyle birşey itiraf ettiğini googleye yazarak bulabilirsin yada reddite girip üşenmiyosan eski muhabbetlere bakabilirsin. Koskoca ünlü blogger lar redditte ünlü olarak takılan insanların appleye nasıl saydırdıklarını bulabilirsin ben bir reddit kullanıcısı olarak zamanında hepsini görüyordum. Aradaki bir farkta sen çevrenden duyduklarınla yorum yapıyosun ben kendi gözlemlerimle 4 5 adet birbirlerine yakın telefonlarını inceleyerek yorum yapıyorum. Ben apple düşmanı değilim ben appleye android telefondan geçmiştim iphone 6 ilk çıktığında ve benim gözümde mükemmel bir nimetti fakat şu yapılanlardan ve sürekli aynı yemeği fırında ısıtıp üstüne farklı sos atarak size yeni telefon al 10 bin tl demelerinden dolayı apple önermiyorum. Hayır android kullanıp apple sallayan biri olsam anlarım marka düşmanısın demenide apple kullanıcısı bunu söylüyor. Ben bu forumda hiç bir zaman marka partizanlığı yapmadım ne amd ne nvidia nede intel ryzen da hangisi daha doğruysa her zaman doğrunun yanında oldum. Gelip te burda tek marka delisi hiç bir zaman olmadım. Yani senin beni engel listene koyman veya benle ilgili bir düşüncen olması benim umrumda bile değil anlatabiliyor muyum hocam yani keyfinize bakın çok zorlamayın ;)

Iphone kullananların diğer telefonları kullanmadan görmeden yorum yapmaları çok saçma geliyor bana. Android tarafını halen o 5-6 sene önceki gibi sanıyorlar.
Abim Iphone 4s-6s ve Iphone 7plus kullandı çok aktif telefon kullanan birisi ve telefonun bataryası ölüydü hergün elinde kablo ile gezer heryerde priz arardı. Telefonu değiştme arayışına girdi yok androide alışamam kasar takılır stabil değildir flan diyordu gidip 7 bin TL verip XR alacaktı zor önledim Huawai Mate 20 pro aldık ona 4899 TL'ye kampanya ile şuan dünya varmış diyor. Alışamam edemem diyen adam 1 gün sürmedi alışması. 4200 mAH batarya ve süper hızlı şarj ile kafası çok rahat artık. Geniş ekran ve 2k çözünürlük(Xr modelinde 720p ekran var halen ) süper kameralar flan dünya varmış diyor. Bunca sene zahmet çektiğime deymemiş diyor.
Doğruya doğru demek lazım 4s ile 7 plus'a kadar gerek fiyat gerekse donanım olarak bencede çok iyidi Iphone modelleri bende yıllarca kullandım abimde babamda ama artık öyle değil. Geçen senenin Xs max modeli 12 bin TL flan şuan. Ama daha çıkalı 2-3 ay olan S10+ 6500 TL mesela bu kadar fark vermeye ne gerek az kafayı kullanın.

Iphone kullananların diğer telefonları kullanmadan görmeden yorum yapmaları çok saçma geliyor bana. Android tarafını halen o 5-6 sene önceki gibi sanıyorlar.
Abim Iphone 4s-6s ve Iphone 7plus kullandı çok aktif telefon kullanan birisi ve telefonun bataryası ölüydü hergün elinde kablo ile gezer heryerde priz arardı. Telefonu değiştme arayışına girdi yok androide alışamam kasar takılır stabil değildir flan diyordu gidip 7 bin TL verip XR alacaktı zor önledim Huawai Mate 20 pro aldık ona 4899 TL'ye kampanya ile şuan dünya varmış diyor. Alışamam edemem diyen adam 1 gün sürmedi alışması. 4200 mAH batarya ve süper hızlı şarj ile kafası çok rahat artık. Geniş ekran ve 2k çözünürlük(Xr modelinde 720p ekran var halen ) süper kameralar flan dünya varmış diyor. Bunca sene zahmet çektiğime deymemiş diyor.
Doğruya doğru demek lazım 4s ile 7 plus'a kadar gerek fiyat gerekse donanım olarak bencede çok iyidi Iphone modelleri bende yıllarca kullandım abimde babamda ama artık öyle değil. Geçen senenin Xs max modeli 12 bin TL flan şuan. Ama daha çıkalı 2-3 ay olan S10+ 6500 TL mesela bu kadar fark vermeye ne gerek az kafayı kullanın.
Onu anlatmaya çalışıyorum zaten dostum ben apple kullanıcısı olarak apple önermiyorum dediğim halde marka partizanıyım diğer şahısın ağzından appledan başka bir şey çıkmıyor ama marka partizanı değil. Ev içinde xs ve 7plus 6s plus ve 6 var diyorum bunları ben inceledim diyorum hiç bir gelişme yok doğru düzgün o fiyatları hak edecek telefon değil diyorum ama hala biz bilgisiz oluyoruz başkaları çok bilmiş gerçekten insanlar tuhaf. Yok ryzenmiş yok nvidiaymış banane kardeşim insanlar ne istiyosa kullansın ama kalkıpta biri iki marka arasında seçim isterse delikanlı gibi hangisi mantıklı yatırımsa onu söyleyeceksin marka düşmanıymışız komik yani şu diyaloglar. :D

Hala daha ısırılmış elma, kemirilmiş Steve Jobs muhabbeti dönüyor. Tek diyeceğim var, kulaktan dolma bilgilere aldanmayın. Hayatım boyunca Intel ve Qualcomm işlemcili Android cihazlar kulladım. Kimisine küfür ettim, aslında çoğuna küfür ettim. Ekonominin bu kadar b*k olmadığı dönemlerde iPhone almak zor değildi ve ben de önyargı ile yaklaşıyordum. (Muhtemelen düşmanlığın asıl sebebi bu.) Geçiş anından sonra ilk defa cihazımı değiştirmek istemedim. Satsam satabilirdim, iyi de para ediyordu ama gerek yoktu. Kendimizi kandırmaya gerek yok.

Günümüzde, Samsung ve Huawei güzel atılımlarda bulundu. Kalın kafalı olmaya gerek yok, ihtiyaca göre cihazlar bollaştı. Eskiden uçurum daha belirgindi. Şu an o kadar değil, kabul ediyorum. Yine de saçma bir fanatiklik durumu olmamalı. iPhone'lar abartıldığı kadar iyi değil, Android cihazlar ise eskiden olduğu kadar kötü değil. Ben bunu görürken, bir takım insanların boklaması saçma geliyor. Fan savaşı veren bir forum değiliz, tüketici faydası önceliğimiz. Bu forumun demirbaşları da bu cihazları kullandı ve denedi. Kimisi değişim yaptı ama hiçbir zaman taraf değiştirince boklamadı. Siz de çıkarınızı düşünün. "Kemirilmiş elma" gibi boş savlar ile öne çıkanlar boşa sıkar. Deneyin, görün bu kadar yani. Neyin meselesi bu. Eksiği ve fazlası tonlarca kaynak ile dolu. TR kaynaklarına bağlı kalmayın, araştırabilirsiniz de. AMD konusunu ve bu çözülmesi gereken mesele. Bazı insanlar taş devrinde yaşıyor hala.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı