iPhone 6S Ahize ve Pil kontrolü nasıl yapılır?

EvrimK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2015 yılında Apple iPhone 6S cihazını satın almıştım. 2019 yılında bir anlık sinir ile cihazı duvara atmam sonucu kapandı ve bir daha açılmaz oldu, üstelik kasası da ses kapatma tuşunun oradan biraz yamuldu. O şekilde cihazı kutusuna koyup kaldırdım ve yeni bir cihaz almak zorunda kaldım. 2020 yılında mı ne, boş bir vaktimde acaba çalışır mı diye düşünerek 6S'i kutusundan çıkarttım ve şarja taktım. Şaşırtıcıydı, çünkü şarj ibaresi çıkmıştı. O şekilde bıraktım ve şarj olmasını bekledim. Şarj olduktan sonra içindeki kendi önemli bilgilerimi alıp sıfırladım ve internetten Deji markasının Mucize Bataryasını aldım. Pil geldi, cihazın içini açıp taktım ve geri topladım. Daha sonra babam, kullanabileceğini söyledi ve onun hesabına göre telefonu ayarladım. Cihazın ufak bir sorunu vardı, kasası yamuktu ve Touch ID çalışmasına rağmen Home tuşu bastığında tepki vermiyordu. Onun dışında ahize ve pili de dahil her şeyi sorunsuzdu. Bu sene, (Temmuz 2022) babamın telefonundan bir arama gerçekleştirmiştim, ahize sesi çok düşüktü. Önce kürdanla temizledim sonra da alkol ile kulak çubuğu ikilisiyle temizledim. Çok çok az fark etti. Apple Desteğe başvurduğumda yazılım ile yapabileceklerimiz denedik fakat hiçbir sonuç olmadı. Onlar da en son çarenin servisin görmesi olduğunu söylediler. Her neyse, ahize sesi şu an kısık. -sesi de sonda, ses tuşlarıyla aramada ses seviyesini kontrol ettim- bu, birinciydi. İkincisi olarak, Deji marka pil ilk başta sorunsuzdu fakat artık sorun çıkarmaya başladı. Babamın kendisi de diyor, şarja takalı neredeyse 1 saat oldu ama %15'ten %28'e geldi ve çok fazla ısındı, -sayılar örnektir- şarj kablosunun adaptörü orijinal, kablosu ise TTEC. Ben, kendi kullandığım Apple iPad adaptörünü verdim onu taktı fakat sonucu henüz soramadım. Neyse, ben önce kablodan sonra da pilden sorun olduğunu düşünüyorum. Ahize için ICloud'u kilitli/anakartı arızalı/kırık/ölü pilli gibi hasarlı bir iPhone 6S bulmayı düşünüyorum. Pil için ise ya yine Deji alacağım ya da başka marka bulacağım. Ahizeyi elde ediş şeklimin başka yolu var mıdır? Önemli olduğu için orijinal olması benim için tek kriter. İçini açıp ahize kaydı mı acaba diye de kontrol edesim de var ama işte hasarlı olduğu için şu an çok düşünmüyorum. Pili de siz ne önerebilirsiniz? Peki bu soru için mi bu kadar uzattın diyeceksiniz, haklısınız özür dilerim... Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üçüncü parti piller ortalama 2 yıl idare ediyor zaten. Ben de SE2020 cihazıma Deji Max aldım, şimdilik memnunum. Siz de isterseniz Deji'den devam edin.

Ahize konusunda yedek parça niyetine başka bir iPhone 6S almak biraz masraflı olabilir. Yakınınızda tanıdık bir telefoncu varsa direkt ahizeyi kendiniz de alabilirsiniz. Sadece parça olarak alırsanız çok daha uyguna gelecektir.

Bu konuyu Apple gruplarında da bir araştırın. Ahizeyle ilgili farklı çözümler olabilir.

Üçüncü parti piller ortalama 2 yıl idare ediyor zaten. Ben de SE2020 cihazıma Deji Max aldım, şimdilik memnunum. Siz de isterseniz Deji'den devam edin.

Ahize konusunda yedek parça niyetine başka bir iPhone 6S almak biraz masraflı olabilir. Yakınınızda tanıdık bir telefoncu varsa direkt ahizeyi kendiniz de alabilirsiniz. Sadece parça olarak alırsanız çok daha uyguna gelecektir.

Bu konuyu Apple gruplarında da bir araştırın. Ahizeyle ilgili farklı çözümler olabilir.
Teşekkürler:)

Yeni konular

Geri
Yukarı