iPhone 6S Batarya Ömrü

Qrtizon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar yurt dışından tanıdık vasıtasıyla 6S 64GB aldım. Battery Life adlı uygulamadan batarya ömrü yüzdesi %82 çıktı. Ve ayrıca sarjı çabuk bitiyor gibi. Sizce normal mi? iPhone'min daha önce kullanilip kullanilmadigini nasıl anlarım? Yardımcı olur musunuz?

Ayrıca Bazı iPhone 6s Bataryaları Ücretsiz Değiştirilebiliyor - Technopat şu makaledeki adrese gittim seri numarasini yazdim ve şöyle bir şey çıktı.
Screenshot_2018-01-06-22-38-54-1.png

Acilen cevap bekliyorum.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Apple Türkiye çağrı merkezi ile irtibat kurun. Cihazın yurtdışından ve ne zaman alındığını açıkça belirtin. Eğer sorun yoksa değişim programına alıp size bir randevu oluşturabilirler. Sizden IMEI veya seri numarasını isteyeceklerdir. O yüzden aramadan önce bunları bir yere not ederseniz daha kolay olur sizin için.

Apple Türkiye çağrı merkezi ile irtibat kurun. Cihazın yurtdışından ve ne zaman alındığını açıkça belirtin. Eğer sorun yoksa değişim programına alıp size bir randevu oluşturabilirler. Sizden IMEI veya seri numarasını isteyeceklerdir. O yüzden aramadan önce bunları bir yere not ederseniz daha kolay olur sizin için.
Öncelikle teşekkürler. Apple Destek Hattı'nı aradım ve cihazımın sıfır olmadığını sıfır cihazların haliyle batarya kullanım ömrünün %100 olması gerektiğini söylediler. Az sonra batarya değişimi için teknik desteği birdaha arayacağım yardımınız için teşekkür ederim. Gelişmeleri paylaşacağım.

En güzel teşekkür mesajları beğenmektir:) Doğru söylüyorlar. Sıfır bataryalar %100 olur. Macbook'ta mesela batarya ömrünü görüntüleyebilirsiniz. Burada size %100 vermediği zaten görülebiliyor. Ama batarya bariz bir şekilde azalıyorsa bir sıkıntı olabilir. Ayrıca değişim programından sorgulattığınızı ve cihazınızın değişime uyun olduğunu belirtin. Büyük ihtimal sizle görüşen kişi kontrol etmemiş olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı