iPhone 6S batarya sağlığı %81, değiştirmeli mi?

emir_12330

Hectopat
iPhone 6S kullanıyorum. Pil sağlığı %81 olmuş. Değiştirmeme gerek var mı? Garanti bitti ve fatura yok. Apple sitesinden baktığımda batarya 150 TL yazıyor.

IMG_0137.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 6S kullanıyorum. Pil sağlığı %81 olmuş. Değiştirmeme gerek var mı? Garanti bitti ve fatura yok. Apple sitesinden baktığımda batarya 150 TL yazıyor.

Eki Görüntüle 330752
Aynı durum benim cihazım için geçerli (iPhone 6). %80 ve altına indiği gibi değiştireceğim ya da param olunca. Ama şuan sıkıntı yok. Bir günü rahat çıkarabiliyorum. Ama en kısa zamanda değiştireceğim. Cihazda az da olsa tuhaflık fark ettiysen değiştirin derim.

Yanlış bilgilendirme.
Cihaz kulladım dışında saatte %15 gibi bir değer kaybediyorsa değiştirebilirsiniz.
Bu tür rakamlara pek güvenmemek lazım. Sonuçta yazılım ile alakalı bir durum. Pilin içerisindeki maddenin ne kadar bozulduğunu tespit edemez. Sadece yüklü olan enerjiyi görerek işlem yapar.

Şarjı %5 oranlara gelince şarj edin.
Şarj esnasında oyun oynuyorsanız pil sağlığı çok daha kısa sürede azalır.
Cihaz şarj oranı %100 olduktan sonra 15 ile 30 dakika arası şarj da tutmaya devam edin.
Uyku zamanınızda cihazı şarjda bırakmayın. Dolum süresi üzerine saatlerce kalırsa devamlı pil şişmesi ve ömrünün azalması durumları ile karşılaşmak daha çabuk olur.

Pil kullanımını azaltmak için;
Ekran parlaklık seviyesini yerine göre ayarlayın.
Konum gerektiren uygulamayı kullanmadığınız sürece konumu kapatın.
Wi-Fi bağlantısı aktifken Hücresel veriyi kapatın.
Buetooth açık bırakmayın kullanım dışında.
Arka plan üzerinde açık uygulama bırakmayın.

Son düzenleme:
Ciddi bir pil düşüşü yaşanıyor ise değiştirilmeli, Eğer normale yakın bir pil kullanım süresi ise değiştirilmesi gerekmiyor ben olsam 60% altına inince değiştirirdim.

Peki ama fatura filan YOk sıkıntı olur mu
Ciddi bir pil düşüşü yaşanıyor ise değiştirilmeli, Eğer normale yakın bir pil kullanım süresi ise değiştirilmesi gerekmiyor ben olsam 60% altına inince değiştirirdim.
%80 altına indiği anda o farkı anlayacaktır. %80 ve altına indiği gibi değiştirilmesini şiddetle öneririm.

Cihaz kulladım dışında saatte %15 gibi bir değer kaybediyorsa değiştirebilirsiniz.
Bu tür rakamlara pek güvenmemek lazım. Sonuçta yazılım ile alakalı bir durum. Pilin içerisindeki maddenin ne kadar bozulduğunu tespit edemez. Sadece yüklü olan enerjiyi görerek işlem yapar.

Şarjı %5 oranlara gelince şarj edin.
Şarj esnasında oyun oynuyorsanız pil sağlığı çok daha kısa sürede azalır.
Cihaz şarj oranı %100 olduktan sonra 15 ile 30 dakika arası şarj da tutmaya devam edin.
Uyku zamanınızda cihazı şarjda bırakmayın. Dolum süresi üzerine saatlerce kalırsa devamlı pil şişmesi ve ömrünün azalması durumları ile karşılaşmak daha çabuk olur.

Pil kullanımını azaltmak için;
Ekran parlaklık seviyesini yerine göre ayarlayın.
Konum gerektiren uygulamayı kullanmadığınız sürece konumu kapatın.
Wi-Fi bağlantısı aktifken Hücresel veriyi kapatın.
Buetooth açık bırakmayın kullanım dışında.
Arka plan üzerinde açık uygulama bırakmayın.

Dostum bazı dediklerin yanlış. Bir: iPhone’deki batarya sağlığını gösteren bölüm bataryada’ki enerjiye bakarak söylemiş olsaydı şarjımız kadar olurdu. Hata payı var fakat hata payı beta olduğu için yani senin dediğinle alakası yok. İki: batarya kesinlikle ama kesinlikle %5’lere gelince şarj edilmez. O şekilde bataryayı öldürürsün. Apple teknisyeni %10-%20 civarı şarj etmemizi tavsiye ediyor ve doğrı olan budur. Ayrıca bunu da belirtmek isterim ayda en az 1 kere şarj telefon kapanana kadar kullanılıp tam şarj edilmeli. Bir de %100 olunca 15 dakika daha beklemesinin amacı ne?
Yanlış bilgi vermeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı