iPhone 6S Garanti Değişim Problemi

aaseldoktu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Cihaz günde 2-3 defa "telefon çalıyor ancak ekran gelmiyor.." hatası veriyor. Bunun yanında yine her zaman olmamakla birlikte günde 2-3 defa "uyut/uyandır tuşu ve ana ekran tuşuna basmama rağmen ekran gelmiyor - 3-5 saniye sonra geliyor" hatası alıyor idim. Bugün Kayseri Pupa Servisine götürdüm. Cihaz 12 günlük Turkcell'den faturaya ek aldım. Pupa'da ilgili kişi cihaz için değişim hakkım olduğunu ancak donanımsal sorun varsa sadece servis raporu vereceğini, değişimin ancak Turkcell tarafından yapılacağını belirtti. Yani pupa tarafından değişim yapılamaz dedi.. Lafının sonuna da "Turkcell genelde cihazları değişmiyor" sözünü ekledi. Cihazı teslim ettim, eğer yazılımsal bir sorun var ise yapılmasını istedim. Donanımsal bir sorun varsa Turkcell'e teslim etmem için bana servis raporu vereceklerini belirttiler. Bu konu hakkında yasal haklarım nedir? Apple neden malının arkasında durmuyor.. 12 günlük cihaz için neden böyle bir durum söz konusu, Turkcell neden telefon değişmiyor, onuda geçtim koskoca Apple neden cihazı değişmiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam da cihaz gitti daha geldi mi? Önce bir sakin olun. Eğer sorun çözülebiliyorsa çözülür. Çözülemezse yenisi gelir zaten. Benim ekranım açıldığında bile yenisi geldi. Abartmaya gerek yok. Size sorunlu mal kullandıracak değiller.

Öncelikle rahatlamaya çalış biraz çok kızmışsın sanırım bu duruma. Turkcell ile görüştün mü? "Yok sana cihaz falan vermiyorum" gibi bir şey söyledi mi sana? Cihazın teknik servis raporunu aldın mı? En büyük yasal hakkın zaten o rapor olacak. Turkcell vermem derse götürürsün Apple'a "Elimde yetkili servis raporu var" dersin. Adamlarda gereken prosedürü uygularlar. Bunları sen sağladın ve yapmazlar ise yasal işlemleri zaten her türlü başlatırsın zaten merak etme.

Tamam da cihaz gitti daha geldi mi? Önce bir sakin olun. Eğer sorun çözülebiliyorsa çözülür. Çözülemezse yenisi gelir zaten. Benim ekranım açıldığında bile yenisi geldi. Abartmaya gerek yok. Size sorunlu mal kullandıracak değiller.

Cihazı dün sabah teslim etmiştim, saat 2 civarı arayıp hazır olduğunu belirttiler. Cihaza tekrardan yazılım yüklendiğini belirttiler. Dünden beri kullanıyorum sorun yine başıma geldi. Telefon çaldı ancak ekran gelmedi, ana ekran tuşuna basınca ekran geldi. Ayrıca bir defa tuşlara basmama rağmen ekran geç geliyor. Ne yapmam gerekiyor?

Bence Turkcell'den ziyade, Apple teknik destekten randevu alıp, Apple yetkili servisine götürün. Yada Apple ile doğrudan iletişime geçin onlar gereken tüm işlemler için size yardımcı olacaklardır.

Bence Turkcell'den ziyade, Apple teknik destekten randevu alıp, Apple yetkili servisine götürün. Yada Apple ile doğrudan iletişime geçin onlar gereken tüm işlemler için size yardımcı olacaklardır.
Peki değişim talebinde bulunsam nasıl bir yanıt alırım? İnternet üzerinde araştırma yaptım aldığım hata pek görülen bişey değil.. şanssızlık bana denk geldi herhalde. 2 haftalık oldu nerdeyse cihaz. 3bin küsür lira verip böyle bir durumla karşılaşmak can sıkıcı bir durum.

Öncelikle rahatlamaya çalış biraz çok kızmışsın sanırım bu duruma. Turkcell ile görüştün mü? "Yok sana cihaz falan vermiyorum" gibi bir şey söyledi mi sana? Cihazın teknik servis raporunu aldın mı? En büyük yasal hakkın zaten o rapor olacak. Turkcell vermem derse götürürsün Apple'a "Elimde yetkili servis raporu var" dersin. Adamlarda gereken prosedürü uygularlar. Bunları sen sağladın ve yapmazlar ise yasal işlemleri zaten her türlü başlatırsın zaten merak etme.
Şu an sorunum halen devam etmekte. Ne yapacağımı inanın bilmiyorum

Açıkcası değişim olayına servis karar veriyor diyebilirim. Fakat benim cihazımı aynı durumdan ikinci kez garantiye gönderdiğimde sıfır cihaz ile değişim yapıldı. Yinede talep edin tabikide. Eğer imkanınız varsa cihazı tüm aksesuarlarıyla ve kutusuyla birlikte gönderin yada teslim edin. Benim hatam oldu ve uyarmamışlardı bu yüzden sadece telefon değişim oldu. Dediğim şekilde olsaydı sanırım jelatinli kutu halinde gelecekti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı