iPhone 6S kasıyor

RichardMSP

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bundan birkaç ay önce bataryam kötü olduğu için, bataryayı değiştirmek zorunda kaldım fakat değiştirdiğim halde kasma yapıyor ve şu an pil sağlığı %100 oyunlarda ve bazen mesajlaşırken kasıyor 64 GB kapasitesi var 45GB kulanıyorum büyük kaplayan kısmı uygulamalar. Telefonum ilk çıktığından beri aktif olarak kulanıyorum 2019’a kadar bir kasma vs yoktu ama 2020’den sonra kasmaya başladı sebebi nedir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu bence artık bir sıfırlayın. iTunes ile yedeğinizi alıp, DFU moduna alıp baştan kurun IOS'u. IOS'da maalesef uzun süreler kullanılınca şişebiliyor eski cihazlarda. Çözümü baştan kurmak DFU modunda.

Benim yavaşlayan ve kasan 5S'imi sıfırlayınca kasma sorunları çözülmüştü. Yaklaşık 2 yıldır temiz kurulum yapmamıştım cihaza. Şimdi tertemiz oldu.

iOS kaç yüklü cihazda? iOS 14 ise eski cihazlarda biraz sıkıntılı şu an. Hem performans hem pil tüketimi anlamında.
Bir de pili orijinal pille mi değiştirdiniz?
Temiz kurulumu deneyebilirsiniz yukarıda yazıldığı gibi.

iPhone 7 sahibi olarak, DFU mod ile cihazı sıfırlamama rağmen bende bile kasmalar oluyor. Cihazlarımız 5-6 yıllık. Kasma olması normal değil mi sizce de? Eğer iOS 14' güncellemişseniz bence yanlış yapmışsınız. Mümkün mü bilmiyorum ama iOS 13'e geri dönmek mantıklı olabilir. Benim cihazım önümüzdeki sürümü destekleyecek olmasına rağmen ben güncellemeyi düşünmüyorum.

iPhone 7 sahibi olarak, DFU mod ile cihazı sıfırlamama rağmen bende bile kasmalar oluyor. Cihazlarımız 5-6 yıllık. Kasma olması normal değil mi sizce de? Eğer iOS 14'e güncellemişseniz bence yanlış yapmışsınız. Mümkün mü bilmiyorum ama iOS 13'e geri dönmek mantıklı olabilir. Benim cihazım önümüzdeki sürümü destekleyecek olmasına rağmen ben güncellemeyi düşünmüyorum.
İOS 14 kaç kullanıyorsunuz? Ayrıca 13'e geri dönemezsiniz. İOS 13, İOS 11'in ardından en kötü sürümlerden birisidir. İOS 12'den sonra güzel bir sürüm gelmedi. İOS 14.3 ile İPhone 7 akıyor bir kasma yok açıkçası. Bataryanızın durumu da önemli. Bataryanız eskidiyse haliyle performans düşmeleri oluyor. Pil sağlığına bakın bir.

İOS 14 kaç kullanıyorsunuz? Ayrıca 13'e geri dönemezsiniz. İOS 13, İOS 11'in ardından en kötü sürümlerden birisidir. İOS 12'den sonra güzel bir sürüm gelmedi. İOS 14.3 ile İPhone 7 akıyor bir kasma yok açıkçası. Bataryanızın durumu da önemli. Bataryanız eskidiyse haliyle performans düşmeleri oluyor. Pil sağlığına bakın bir.
6s İOS 11.2 ve pil olarak DEJİ 2300 mAH kullanıyorum.Sosyal medya kullanıyorum aldığım ekran süresi düşük güç modu kapalı olmasına rağmen 8 saat. Ve stabilite olarak anlık takılmalar , fps düşüşleri , görsel bozukluklara göre ios 11 mükemmel stabil. İOS 9, 10 , 11 , 12 , 13 ve 14 kullandım.
C68DBE59-620D-4395-860E-6EED7BD832D5.png

Yeni konular

Geri
Yukarı