IPhone 6S Kendiliğinden Kapanıyor

Atakanarslan

Decapat
İPhone 6S adlı cihaza sahibim. Bataryasını yeni değiştirdim orjjinal. Telefon öyle masa da vs dururken kendiliğinden kapanıyor. Yardımcı olur musunuz? Şimdi bir de iOS 13 indirip deniyiyeceğim. İnşallah olmaz

Son düzenleyen: Moderatör:
Orjinal derken Apple yetkili servisinde mi değişti batarya?
Eğer öyle ise götürün servise batarya değişimden sonra oldu deyin çözerler.
Ama 3. Parti bir serviste "Orjinal batarya" diye değişim yaptırdıysanız geçmiş olsun. Bir bardak su için veya yetkili servise söyleyin dediğimi bir de onlara söylemeyi deneyin.

Turkcell'de değişti batarya. Birazcık duruyorum, telefon ekranı kilitliyken kapanmış oluyor.

Turkcell'de yapılmış olması, tam yetkili serviste olduğu veya olmadığı anlamına gelmiyor maalesef.
Bataryayı değiştiren yere gidip söylemeniz gerek. Belli ki donanımsal bir sorun.

Zamanında Note 2 telefon kullanmıştım ve dediğiniz sorun birebir aynı şekilde gerçekleşti. Sonrasında bataryanın kapasitesinin orjinal olanla hiçbir alakası olmadığı keşfedildi. Yani bir nevi yan sanayi batarya. Her ne kadar Turkcell'de değişmiş olsa da, sorun yaşamayacağın anlamına gelmez. Sonuç olarak, sorunun çözümü için değişim gerekti. Sizin ilk yapacağınız şey bataryayı sorgulatmak. Daha önce böyle bir olay yaşamayıp, batarya değişiminden sonra sorun baş gösterdiyse, sorununuzun önceliği bataryadır diyebilirim.

Neden Turkcell'de değiştirdiniz bataryayı? Garantiniz bitti mi?

Değişimden sonra bu sorunu yaşıyorsanız, belli ki bataryanız sorunlu.

Şu anda hiç açılmıyor. Bataryanın iPhone'dan sağlığına baktım, %100 yazıyordu. Yeni bir kutudan çıkarıp takmışlardı. Hiçbir işaret alamıyorum telefondan. Açılmıyor, şarja takın ifadesi bile gelmiyor. Yardımcı olur musunuz?

Dostum ne yardımı bekliyorsun hala. Biz yetkili servis gibi mi görünüyoruz? Lütfen garantisi var ise garantiye yok ise tamirciye götür. Belli ki işler yolunda değil. Bizim buradan yapabileceğimiz sınırlı şeyler var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı