iPhone 6S Konferansından Sonra Genel Düşünceleriniz

" iPhone 6S'de 64 bit A9 işlemci kullanılmış ve bu işlemci sayesinde aynı sınıf işlemci kullanan rakiplerine göre %90 daha hızlı olması ile fark yaratması bekleniyor. "
1-Damacana-Bal-100-Lira.jpg

Durumu özetleyen bu caps. 360 katı güçlüymüş, +%90 performanslıymış...

Zaten ilk 2100 liraya satılıyordu, 2500 oldu. Yine 2100 olur. Hatta o kadar bile olmaz. Cidden saçmalık bu.

Bu performanslı diyerek senin içine kurt düşürüp 1 model öncesini alma, çok gelişti ve 100 $ fark var, yenisini al demeye getiriyor. %30'de %40'de %90 ve 360x'in anlamı yok.

Burada suçu bence Apple değilde güzel ülkemin başındakilere söylesek daha iyi olur bence, çünkü sürekli fiyatları arttıran onlar Apple'da mecburen buna uymak zorunda kalıyor yani son yaşanan olay Apple ile değil ülkemizin koymuş olduğu son vergiden kaynaklanıyor.

Fiyat sorun değil zaten, vergiler yüzünden artıyor. Esas konu apple'ın basılı tutmak üzerinden pazarlaması ve aşağıda olan grafikleri göstermesi. %360 filan bayağı atmışlar. 22x uydurma olmuş. O zaman atalım 4790k'ları alalım a9 çip.
Screenshot_2015-09-10-23-32-14.png
Screenshot_2015-09-10-23-31-54.png

Kontratlı fiyat olarak bahsettiler evet ama düşüş konusu en çok merak ettiğim konu İphone 6 alma planım var fiyatının ne kadar düşeceği beni aşırı ilgilendiriyor.
64GB Iphone 6, 800 Dolardan 700'e düştü, 6 plus da 900'den 800'e düştü. Bizzat kendim 6 siparişi verdim :D

Arkadaşlar o çarpı olayları ilk yapılan iPad baz alınarak yapılıyor. Gerçi gene tutmuyor ya, neyse. Ben eğer yurtdışında yaşasaydım direk 6S alırdım. 6'yı sollar zaten her şekilde ve donanımı da sonunda yükselttiler. Ama bize fiyatlar yüksek gelecek yine Android'e kalacağız. Bu arada iPhone 6S'in özellikleri:

1441825132204339.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı