iPhone 6S Tutarsız Şarj Göstergesi

ozanbaba348

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Merhaba. Yaklaşık olarak iPhone 6S'i 1 yıldır kullanıyorum. Apple'ın kendi sitesinden satın almıştım. Şu an iOS 10 son sürüm yüklü telefonda. Sorun şu, şarj göstergesi çok tutarsız çalışıyor. Örnek veriyorum şarj %90'dan 80'e hızlı bir şekilde iniyor, daha sonra %80'de takılı kalıyor ve bir anda %60'a düşüyor. Telefon %30 şarjda kapanıyor, daha sonra açmak için telefonu fişe takmam gerektiğini gösteren ekran geliyor. Fişe takıyorum şarj göstergesi ekrana geliyor, şarj oldugunu söylüyor. Ama bazen 2-3 saat telefon açılmıyor kalıyor öyle, açıldığında ise telefonun şarji %10'larda oluyor. Apple ile iletişme geçtim, batarya bilgisini çektiler. 100 üzerinden 96 imiş, sorun gözükmüyor diyorlar. Bir iTunes üzerinden reset atın dediler yaptım ama düzelmedi. Sorun halen devam ediyor. Cihazın daha 1 yıl garantisi var ama yollamadan önce bu sorunu yaşayan var mı diye sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya ile ilgili bir sorun olabilir. Telefonu formatla sorun düzelmezse bataryadan kaynaklı büyük ihtimal. Telefona herhangi bir güncelleme falan yaptın mı?

Telefon güncel İOS 10.1 yüklü. Sıfırlayıp denedim yine sorun devam ediyor. Apple ile iletişime geçtim telefonu gönderin dediler. Garantiye yolladım bende. Bakalım ne çıkacak. :)

Böyle durumlarda bataryayı komple bitirip (telefon kapanıncaya kadar) daha sonra 10-12 saat şarj'da durması bazı sorunları çözüyor.

Böyle durumlarda bataryayı komple bitirip (telefon kapanıncaya kadar) daha sonra 10-12 saat şarj'da durması bazı sorunları çözüyor.

Telefon %30 da kapanıyor. Şarj a takıyorum ve açılmıyor. Şarj a takılı ortalama 9 saat bırakıyorum sabah baktığımda telefonda yine tepki yok açılmıyor. Bekletiyorum öyle arada kablo çıkar tak yapıyorum açılıyor bazen ve açıldığında o kadar şarj da kalmasına rağmen %10 un altında oluyor. Denedim ama yok sonuç her türlü başarısız. Servis baksın artık :=)

Telefon %30 da kapanıyor. Şarj a takıyorum ve açılmıyor. Şarj a takılı ortalama 9 saat bırakıyorum sabah baktığımda telefonda yine tepki yok açılmıyor. Bekletiyorum öyle arada kablo çıkar tak yapıyorum açılıyor bazen ve açıldığında o kadar şarj da kalmasına rağmen %10 un altında oluyor. Denedim ama yok sonuç her türlü başarısız. Servis baksın artık :=)
:)
Kabloda bir sorun olabilir mi? İhtimal sadece. :)

Arkadaşlar onlar eskide kaldı. 10 saat şarj etmek çözüm olmayacaktır. Yeni nesil pillerin öyle absürt ihtiyaçları yok. Bildiğiniz efsane bu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı