iPhone 6S vs iPhone SE

Tolgayorgun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki telefon arasında kaldım. Bir türlü çıkamıyorum. :kızgın:
İPhone SE, acaba boyutundan dolayı bana sıkıntı yaratır mı bılmıyorum. Fakat daha önce hiç büyük telefon kullanmadım telefonda aradığım özellikleri de sayayım ona göre siz bana öneride bulunun ve bu arada 2 model arasında 800 TL var.

Aradığım özellikler:
Kamera: Kullanımım kısmen.
Hız performans stabilite : Kesinlikle önem veririm.
Güncelleme: Araştırmadan emin olmadan IOS güncellemesi yapmam.
Kaliteli Garanti Hizmeti: Kesinlikle önemserim.
Tasarım şıklığı ve Sağlamlık: Önemli.
Ön kamera : Kısmen.
Son olarakta telefon tutuşu premium hissi tek el ile kullanım benim için önemlidir. Bu 2 telefon arasında kaldım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eğer ekran boyutu ile ilgili bir takıntın yok ise ucuz olanı al derim. Çünkü çok öyle son sürüm olsun güncel olsun diyen birisi değilsiniz. SE modeli ekranı küçük ama tek elle rahat rahat kullanabilirsiniz. 6S modeli daha güncel son güncellemeleri rahat alabileceğiniz ve sizi daha uzun bir süre götürebilecek bir cihazdır. Eğer aradaki 800TL benim için sorun değil derseniz mağazada ikisinide bi elinize alın tek el kullanma, ekran vs. deneyin içinize sineni alın. Uzun yıllar kullanırım diyorsanız tavsiyem 6S modelidir. 800TL beni zora sokar derseniz SE modeli tavsiyem. Karar sizin.

Berhaba iki telefonu da 6 ay kadar kullandım. İki telefonu da maddiyat problemleri nedeniyle elimden çıkarmak zorunda kaldım herhangi bir problem yaşamadım. SE telefonu 5S kasasını sevenler için daha yüksek özelliklerde 5S'in verdiği hazzı vermek için üretilmiş bir telefon. Özellikler bakımından 6 ile aynı galiba eksisi nedir dersen boyutudur. Kişisel fikrim iPhone 6S 32 GB'lik yeni sürümleri piyasadaki en ideal telefon. Gerek boyutu olsun gerek özellik bakımından seni yarı yolda hiç bir zaman bırakmayacak gibi duruyor. Uzun vadede elinden çıkarabileceğini de düşünebilirim diyorsan iPhone 6S değeri çok düşmeyecek bir telefon almanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı