iPhone SE vs iPhone 6S?

Güncelleme konusu çok önemli değil ise Galaxy S6 alabilirsiniz.

Arkadaşa katılıyorum.Ben s6 kullanıyorum 5 ay oldu.Herhangi bir kasma problemi meydana gelmedi arayüzde.Ve günümüzde antutu puanına bakılırsa performans sıralaması:
S7
G5
Note5/Edge+
S6/S6 edge 80000 puan test ettim telefonu ilk aldığımda.
6s 60000 puan arkadaşın 6s'i ile karşılaştırdık.Seçim senin havam olsun istiyorsan İphone modelleri arasında düşün.Performans istiyordan S6'yı düşün.

Iphone SE yeni bir işlemci ile cıktı. 6s işlemcisinin ios 9+ sürümü gibi düşünebilirsin. benzer özelliklere sahip bir telefon 5 ve 5s severler için kasada aynı bırakılarak, o çok sevilen 5 kasa tekrar canlandırılıyor. 6s ile aynı seviyedesin ama 2000TL fiyatın var. Bence iyi düşün derim. Ama bunun test platformu olma özeliği taşımasından korkuyorum. Kara senin.

Aradaki fark küçük ekran, 3D Touch, ön kamera ve mobil internet erişim hızı. Başka bir fark yok. Derdin büyük ekran ise telefon zaten eleniyor. Tavsiyeme gelecek olursak madem hali hazırda kullandığın telefon iPhone 5 ve bütçen 3000 ₺ bekle o zaman. iPhone 7 daha büyük güncellemeler ile gelecek. Benim kullandığım cihazda şuan için iPhone 5. 6S çıktığı zaman satıp güncellemeyi düşündüm ama yazılım desteği ile hâla idarelik bir telefon şuan. iPhone 7 beklemeni tavsiye ederim.

İphone 7 yi bekliyecek kadar dayanamam. 3000 lira bütçem şuanlık yok o civara varmam için 3 hafta beklemem gerekiyor şuan s6 yı rahatça alabiliyorum. Fazlada beklemek istemiyorum. S6 Note 5 İphone 6S bu üçünden bana en cazip Note 5 geliyor. Haberlerde yenisi temmuz ayında çıkacagı yazıyor gene kararsız ben. S6 ise 1900 lira civarında oldugu için daha cazip geliyor. İphone SE yi sildim kafadan bugun daha sıktı küçük ekran boyutu hala kararsız ben. Oyun oynamayı aşırı severim ilk öncelik perfomans, pil, ekran, güncelleme sıralamam böyle ne tavsiye edersiniz ?

O zaman kendine şunu sor; iOS sisteminden ne kadar memnunum ve androide geçinçe pişman olacakmıyım? Eğer memnun isen tercihin iPhone 6S olsun ama yok memnum değilim diyorsan Galaxy S6 almanı öneririm.

iPhone SE 1642mAh değerinde bataryaya sahipken, iPhone 6S modeli ise 1810mAh değerinde bir bataryaya sahip. Aradaki bu batarya farkının ekran boyutuna gideceğini düşünürsek bu alanda da neredeyse eşitler diyebiliriz.
İki cihazı genel olarak değerlendirdiğimiz iPhone SE ve iPhone 6S donanımsal açıdan aynı cihazlar diyebiliriz. En büyük fark ekran boyutunda başlıyor daha sonra 3D Touch’ın iPhone SE modelinde olmamasıyla devam ediyor ve en son olarakta iPhone SE modelinin ön kamerası 1.2megapiksel iken iPhone 6S modelinin 5megapiksel olmasıyla son buluyor.
Eğer sizin için ekran boyutunun büyük yada küçük olmasının bir farkı yoksa, aynı donanımdaki iPhone 6S modeli için fazladan 1100TL ödemeye gerek yok. Eğer ekran boyutunun büyük olmasını istiyorsanız tabi ki iPhone 6S modeli sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.

Alıntıdır. Fazla kelime salatası olmadan kısa ve öz biçimde açıklanmış hali. Umarım yardımcı olmuştur.

Kullanımınız ve cıhazdan ne bekledıgınız onemlı... ben bırazda butce yuzunden 6 dan 5s e gerıledım ancak oyun oynayan ofıce programlarını cok kulanan bırı degılım... youtube vdeoalrı face whatsup fotograf dısında cok fazla urune ıhtıyac duymuyorum... Bu baglamda bır kullanıcıysanız 6s e okadar butce ayırmayın derım... Zaten arastırdıgım kadarıyla 6s le se arasındakı fark tasarım agarlıklı onun dısında da cok fark gormuyorum... Applın sevmedıgım yanı hep yenı bırsey cıkarıyormus gıbı yapıp ya tasarım yada kucuk nuanslarla donanım ıyılestırmelerı yapıyor... 6s le 6 arasında kullanıcı olarak arayuz gecısler vs olarak barız bır fark yoktu 5s le 6 arasında da barız bır fark gormedım elbettekı mımarılerı teknolojılerı farklı ancak normal bır kullanıcının ayrıntılarını gorebılecegı faklılıklar degıl... sayet ımknınız varsa tabıkı 6s alın ama 6s le 5se arasında tıpkı 5s le 6 gıbı barız bır fark oldugunu dusunmuyorum...

1 Ay içerisinde İphone 6s alacağım yorumlarınız için teşekkürler. İyi forumlar.

Kesin iphone alacağım ama bu seferde şöyle bi sıkıntım var ne yazıkki. İphone 6s alırsam 16 gb alırım bütçe daha fazla yükselmiyor malesef. İphone 6 64 GB mı dersiniz yoksa yeni İphone 6s i alsammı kararsız kaldım. Siz olsanız nasıl bir yol izlersiniz ?

Oyun oynamayacaksan Iphone 6 64 GB alırsın, oyun oynayacaksan 6S 16 GB alırsın. Benim kullandığım cihazların hafızası hep boş oluyor. Arşiv yapmıyorum, oyunda oynamıyorum.
Hepsiburada'dan alın belki 6s 64 GB alabilirsiniz. 2750-2900 civarında 64 GB 6s bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı