iPhone 6S Yamuk Olma Sebebi ile Garanti Kapsamında Bakılmıyor

NESTER34

Kilopat
Makaleler
2
6S telefonumu çok ısındığı için ve bazı donmalar kasmalar sebebiyle garanti verdim. Kadıköy Genpa'ya gittim, telefonun eğik olduğunu ve garanti dışı kalacağını söylediler. Apple müşteri hizmetleri ile görüştüm siz telefonu verin biz kontrol edelim dediler. Tabi bundan önce Genpa bakmak istemedi ve direk 1700 liraya yenisini değiştirelim teklifinde bulundular. Satar üstüne 2.000 koyar yeni model alırım. Nasıl keriz olarak görüyorlarsa artık. Telefon acayip ısınıyor elle tutulmayacak seviyeye geliyor. Sürekli donuyor kasıyor dokunmatiği algılamıyor. Şimdi bu eğilme ben ısınmadan dolayı olduğunu düşünüyorum. Asla cebimde eğilemez imkanı yok. Telefonda lekeler boyasında sökülme oldu. Ses açma-kapama düğmesi bozuldu. Arama geldiğinde telefon siyah ekranda falan kalıyor. Şimdi bütün bunlara rağmen garanti dışı oluyormuş. Ne yapmak lazım? Başına gelen var mı? Aşırı saçma bir durum çünkü imkansız benim hatam olması.

Telefonu aldığım günden beri bu kılıfla kullanıyorum.
iPhone 6s Case Tough Armor

Son düzenleyen: Moderatör:
Iphone 6S tasarım olarak hatalı bir telefon bahsettiğiniz gibi eğilme eğiliminde. Alüminyum kasanın tam orta kısmında sağda ve solda iki tuş bölümü var ve alüminyum kasanın yeterince mukavemeti olmadığı için, bu sorun oluşuyor. 6S ilk çıktığında buna yönelik bir sürü video çekilmiş ve internette dolaşmıştı. Tasarımsal olarak hatalı olduğu için, bu durumu kullanıcı hatası olarak görmüyorum.

Hocam 6s maalesef çok kolay bükülüyor. Asla arka cebine koymayan ve her daim sert kılıfla kullanan arkadaşımın telefonu yan cebinde taşınmaktan bacağının şeklini almıştı. Isınma gibi problemlerinizin de o eğilmeden dolayı anakartta hasar alan bir bağlantıdan olduğunu düşünüyorum. Garantiye sokmuyorlar maalesef.

Valla garantiye zar zor verdim. İrlanda hatlı bir numaradan aradılar. Durumu izah ettim. İnternetten araştırmalarım sonucu dediğiniz gibi fazlasıyla yazı ve video var. Şuan garantiden sonuç bekliyorum. Ne diyecekler bakalım. Çokta umrumda değil eğer o telefonda olan sorunlar çözmezlerse. Akasya Apple'ın önünde üstüne basarak parçalamayı düşünüyorum. Genpa gibi gerizekalı, seviyesiz ve sokak ağızıyla konuşan çalışanları bulunan bir firmayla çalıştıkları için Apple'dan iyice soğudum. Kadıköy gibi bir yerde olması da çok şaşırtıcı. Hiç bir telefonda eğilme olmuyormuş. Apple cihazlarını bu tür basit sorunlara karşı dayanıklı yapıyormuş. Genpa'nın bana söylediği bu şekilde. Apple müşteri hizmetleri ise sizden kaynaklı olmayabilir de diyor. Bakacağız neler olacak. Elimden geldiği kadar bunlarla uğraşıcam. Telefon kullanılmaz durumda ısı konusunda keşke diyorum patlasaydı bir şey olsaydı. Sürekli donuyor, kasıyor siyah ekran açılmıyor. Tiksindim iyice Apple'dan, o kadar para veriyoruz muhattap olduğum gerizekalıları görünce Apple'ın Türkiye'de bulunan müşterilerine bir önem vermediğini daha iyi anlıyorum. Cebime bile koymadığım telefon nasıl benden kaynaklanan bir sebeple eğiliyor anlamış değilim hala.

Valla garantiye zar zor verdim. İrlanda hatlı bir numaradan aradılar. Durumu izah ettim. İnternetten araştırmalarım sonucu dediğiniz gibi fazlasıyla yazı ve video var. Şuan garantiden sonuç bekliyorum. Ne diyecekler bakalım. Çokta umrumda değil eğer o telefonda olan sorunlar çözmezlerse. Akasya Apple'ın önünde üstüne basarak parçalamayı düşünüyorum. Genpa gibi gerizekalı, seviyesiz ve sokak ağızıyla konuşan çalışanları bulunan bir firmayla çalıştıkları için Apple'dan iyice soğudum. Kadıköy gibi bir yerde olması da çok şaşırtıcı. Hiç bir telefonda eğilme olmuyormuş. Apple cihazlarını bu tür basit sorunlara karşı dayanıklı yapıyormuş. Genpa'nın bana söylediği bu şekilde. Apple müşteri hizmetleri ise sizden kaynaklı olmayabilir de diyor. Bakacağız neler olacak. Elimden geldiği kadar bunlarla uğraşıcam. Telefon kullanılmaz durumda ısı konusunda keşke diyorum patlasaydı bir şey olsaydı. Sürekli donuyor, kasıyor siyah ekran açılmıyor. Tiksindim iyice Apple'dan, o kadar para veriyoruz muhattap olduğum gerizekalıları görünce Apple'ın Türkiye'de bulunan müşterilerine bir önem vermediğini daha iyi anlıyorum. Cebime bile koymadığım telefon nasıl benden kaynaklanan bir sebeple eğiliyor anlamış değilim hala.
Parçalamanıza vs. hiç gerek yok, direkt olarak tüketici hakem heyetine şikayette bulunun paranızı söke söke geri alırsınız.

Kardeş hayırlı olsun. Bende iphone 7 cihazımın kasası yamulduğu için Pupa bilişime götürdüm. Kasa çevresinde herhangi bir çizik ve darbe izi yok. Yamuk olduğu için telefonu servise gönderemeyeceğini belirtti yenisini almamı söyledi. Adama ben yamukluğu ile ilgilenmiyorum telefonun şarjında sıkıntı var ve kasıyor dememe rağmen servise göndermedi. Hangi yolu izlemeliyim tavsiyeniz nedir ?

Kardeş hayırlı olsun. Bende iphone 7 cihazımın kasası yamulduğu için Pupa bilişime götürdüm. Kasa çevresinde herhangi bir çizik ve darbe izi yok. Yamuk olduğu için telefonu servise gönderemeyeceğini belirtti yenisini almamı söyledi. Adama ben yamukluğu ile ilgilenmiyorum telefonun şarjında sıkıntı var ve kasıyor dememe rağmen servise göndermedi. Hangi yolu izlemeliyim tavsiyeniz nedir ?

Apple müşteri hizmetlerini ara seni yönlendirdikleri yere git. Pupa bilişimi ilk kez duyuyorum, biraz diş göstermek lazım. Aynı sorunu bende yaşadım telefonları eğiliyor, bunlardan onlar sorumlu. Şunu belirteyim benim cihazımın yamukluğu üretim hatası olarak kabul edildi. Siz fiziksel bir temasta bulunduysanız teknik serviste anlaşılıyor. Eğer temasınız yoksa, sonuna kadar hakkınızı arayın. Apple müşteri hizmetlerine ulaşıp kıdemli birisiyle görüşme sağlayın. Cihazınızın tüm sorunları anlatın, ellerinden geldiği kadar yardımcı olacaktırlar. Pupa bilişim, Apple yetkili teknik servis ise orayıda şikayet edin.

Apple müşteri hizmetlerini ara seni yönlendirdikleri yere git. Pupa bilişimi ilk kez duyuyorum, biraz diş göstermek lazım. Aynı sorunu bende yaşadım telefonları eğiliyor, bunlardan onlar sorumlu. Şunu belirteyim benim cihazımın yamukluğu üretim hatası olarak kabul edildi. Siz fiziksel bir temasta bulunduysanız teknik serviste anlaşılıyor. Eğer temasınız yoksa, sonuna kadar hakkınızı arayın. Apple müşteri hizmetlerine ulaşıp kıdemli birisiyle görüşme sağlayın. Cihazınızın tüm sorunları anlatın, ellerinden geldiği kadar yardımcı olacaktırlar. Pupa bilişim, Apple yetkili teknik servis ise orayıda şikayet edin.
Benim cihazım muhtemelen düşme ile oldu ancak bir darbe izi vs yok. Ancak ben telefon kasıyor diye göndermek istiyorum adamlar sırf yamuk diye ücretli dahi alamayız telefonu servise diyor apple ile de görüştüm aynı şeyi söylüyorlar bu ne saçmalık böyle

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı