iPhone 6S'e İOS 11 yüklenir mi?

Elbette ufak tefek sorunlar yaşanabilir. Ancak genel durum iyi.

iPhone 6 ile geçtim ben de. Uygulama geçişlerinde bir ağırlık var ancak genel olarak daha iyi sanki performans. Tabi artık Powerbank taşıyıp düşük güç modunu kapatmak şart 5S ve 6 için. ;)

Aynı mesajı iPhone SE başlığı için konu açan arkadaşa da yazdım. Buraya da copy-paste yapayım adminler kızmazsa.

6SPlus’a dün gece kurdum. Henüz büyük bir problemle karşılaşmadım. Sadece web videolarını DLNA üzerinden TV’ye aktarmak ile ilgili bir uygulama sorun çıkardı. O da bazı sitelerde yapıyor. Bunun dışında telefon hızlandı bile diyebilirim.

En sevdiğim özelliklerden biri ekran video kaydı almak oldu. Ek uygulama olmaksızın artık herşeyi video olarak kaydedebiliyoruz malum. Hemen aklıma Android’ten sonra yapamadığım telefon görüşmesi ses kaydı geldi. Maalesef olmuyor. Ekran kaydı sırasında telefon açınca sesi kesiyor. Telefonu kapatınca yine kaydediyor. Can sıkıcı. Apple hâlâ telefon görüşmelerini kaydetmeye izin vermiyor anlaşılan.

6s sahibiyim. iOS 10.3.3 te siri aktif değildi kapatmıştım. iOS 11 geçtim siri aktif edemedim. Ayarlarda siri ile alakalı bişey yok. Kontrol merkezinin ayarlarını da göremedim. Önce telefonumun yedeğini aldım sonra telefondan güncelledim. Dün Apple destek ile görüştüm. Siri yok dedim siriyi önceden kapatmışsınız şimdi küsmüş dediler :D İtunes üzerinden tekrar iOS 11 yükledim. Sorunlar devam ediyor.
Yaşadığım sorunlar
* Siri yok.
* Kontrol Merkezi ayarları yok.
* Wifi Bluetooth ayarlardan kapatmak zorunda kalıyorum.
* Batarya daha çabuk bitiyor.

Pazar günü Apple Destek ile iletişime geçeceğim. Sorunların çözümünü bu başlık altında paylaşacağım.

Bende genel olarak memnunum fakat 3D Touch biraz yavaş gibi geldi. Biraz da uygulama açılış animasyonları yavaş, zamanla düzeleceğini umuyorum. Pil konusunda İOS 10.3.3 ile arasında bir fark görmedim, çok telefonla oynamıyorum belki ondandır diye düşünüyorum.

Merhaba,

6s kullanıcısıyım genel olarak beğendim , fakat şarj olarak gözle görülecek kadar büyük bir fark olduğunu düşünüyorum, umarım düzeltilir.

Yorumlarınız için teşekkürler...
Bende dün akşam güncelledim. Bugünkü deneyimlerimi ve değerlendirmelerimi aktarayım: (Cihaz 6S)

-Öncelikle 3D Touch kesinlikle eski sürüme göre daha yavaş(sanki kasıyor) gibi açıyor.

-Uygulamalardan çıkarken ki animasyon hoş gibi fakat o da kasıyor hissiyatı veriyor.

-Eskiden 3D Touch sayesinde ekranın sol tarafına bastırınca açık olan sekmelerin olduğu çoklu sekme yeri açılıyordu fakat onu iptal etmişler.

-Çoklu sekmenin açılışı hoş olmuş.

-Keşke denetim merkezinde; el feneri, hesap makinasının olduğu gibi hücresel verinin, müzik oynatma seçeneğinin olduğu kutularda özelleştirilebilseydi.

-Bildirim çubuğunu indirince kilitli ekran sayfası geliyor onu beğenmedim.

-Ve en önemlisi batarya performansı: Kesinlikle daha hızlı azalıyor izlenimi uyandırdı ancak pil kullanımına baktığım zaman 7 saat 15 dakika kullanmışım ve şarj %7 bu rakam%100 den itibaren tabi. Bu rakam oldukça güzel eskiden de bu civara geliyor-gelmiyordu yani hızlı tükeniyor gibi gözükmüştü ama kullanıma baktığım zaman şaşırttı...Belkide ekran parlaklığını çeyrekte kullanıyorum yarıma bile getirmiyorum ondan olabilir.

Bu daha ilk güncelleme. İlerki güncellemelerde, iyileştirmelerle daha iyi ve stabil olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı