iPhone 6'ya Android kurulabilir mi?

Anlamadım? Android farklı markalara göre ayrı mı oluşturuluyor? Hocam tek ayrı yapılan şey sürücüler cihazın çalışması için gerekli sürücülerin içine adapte edilmesi ve eğer üretici kendi sistemini özelleştirmek istiyorsa gidip düzenleyip temalandırıyor (MIUI vb). Siz isterseniz Android telefonunuzu saf orijinal Android'i kurabilirsiniz fakat bunun için orijinal ROM'daki stabil çalışması için oradaki bazı libleri alıp oraya aktarmanız lazım veya biraz üstünden geçip birkaç şeyi değiştirmeniz lazım. Yani dediğiniz bu yanlış bir (Google gsı bile kullanabilirsiniz). Android Launcher ne hocam tema demek istediniz sanırım fakat kurulan şey düz Android veya illa üreticinin mi Android'i üretmesi lazım. İnsanlar gerek tersine mühendislik gibi işlemlerle gerek baştan kodlayarak açık kaynak şekilde bunu sunuyorlar. Stabil olmamasının sebebi Android bir cihazı başka bir Android'e geçirmiyorsunuz bu lib portlamak kadar basit değil. iOS sistemindeki yazılımındaki kodları siz Android'e uyarlayacaksınız bunu yapmak da elbet ki zor bu yüzden stabilite sorunları çıkıyor ve hiçbir özelliği kullanılamaz kısmı da yanlış orada çalışan çalışmayan tüm özellikler yazıyor. Yazmadan veya beğenmeme butonuna basmadan önce okumanızı tavsiye ederim.

Boşu boşuna telefon mortingen olacak. Kullanılamaz hale gelecek ayrıca demek istediğim şu;
Bu Samsung arayüzü (Android 12)

2BD5648D-ED65-49E4-B7B9-FF7D30CCD290.jpeg

Bu da Xiaomi arayüzü (Android 12)

D4EBAE75-53A6-40AE-ABF9-B9FA47EB2483.jpeg

Kurulamıyor. Kurulsa bile Android Launcher gibi bir şey olur. Hiçbir özelliklerini kullanamaz. Ayrıca Android sürümlerinin Android markalarına göre ayrı ayrı oluşturulduğunu belirteyim. Ve iPhone 6 da 1 GB RAM olduğu için kurula bilse bile kasar.
Ben size hızlı çalışacağını söylemedim zaten ve GPU gibi bazı özellikler elbet çalışmayacaktır. Fakat Bu dediğinizi doğru yapmıyor belki tüm sorunlar düzeltilse belki android çok daha hızlı çalışacak bir kaynağınız var mı? Kimse size "oha en hızlı çalışacak android en iyi onu yükleyin" dedi mi? Yanlış bilgi vermeyin.

Boşu boşuna telefon mortingen olacak. Kullanılamaz hale gelecek ayrıca demek istediğim şu;
Bu Samsung arayüzü (Android 12)

Eki Görüntüle 1490199

Bu da Xiaomi arayüzü (Android 12)

Eki Görüntüle 1490200
Ben orada dedim size bu cihaza isterseniz saf android bile kurabilirsiniz fakat gerekli düzenlemeleri yapmazsanız çalışmaz ve üretici üretmeden bir cihazda başka yazılım çalışmıyor mu hocam bunu mu demek istiyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi: Kurulması imkansız değil. İnternette de örnekleri var.
Ben size hızlı çalışacağını söylemedim zaten ve GPU gibi bazı özellikler elbet çalışmayacaktır. Fakat bu dediğinizi doğru yapmıyor belki tüm sorunlar düzeltilse belki Android çok daha hızlı çalışacak bir kaynağınız var mı? Kimse size "oha en hızlı çalışacak Android en iyi onu yükleyin aw" dedi mi? Yanlış bilgi vermeyin.

Ben orada dedim size bu cihaza isterseniz saf Android bile kurabilirsiniz fakat gerekli düzenlemeleri yapmazsanız çalışmaz ve üretici üretmeden bir cihazda başka yazılım çalışmıyor mu hocam bunu mu demek istiyorsunuz?

Yanlış bilgi vermiyorum. Arkadaşı yaptığına pişman etme Apple telefonların IOS'a göre tasarlandığını ve hiçbir şekilde Android kurulamayacağını söyleyebilirim. Kursa bile (tabii imkansız) kameraya bile giremeyecek. Anlayın artık. Bunu seninle daha da fazla tartışmak istemiyorum. Telefon zaten iOS 12'yi bile yavaş çalıştırıyor Android'i nasıl çalıştırsın?

Yanlış bilgi vermiyorum. Arkadaşı yaptığına pişman etme Apple telefonların IOS'a göre tasarlandığını ve hiçbir şekilde Android kurulamayacağını söyleyebilirim. Kursa bile (tabii imkansız) kameraya bile giremeyecek. Anlayın artık. Bunu seninle daha da fazla tartışmak istemiyorum. Telefon zaten iOS 12'yi bile yavaş çalıştırıyor Android'i nasıl çalıştırsın?
Hocam android düşündüğünüz gibi kütük bir sistem değil. Hatta bu durum telefon piyasasını geçti artık masaüstü dizüstü eski cihazları bile ayağı kaldıran bir sistem oldu sadece ne kurmanız gerektiğini cihazınıza göre seçeceksiniz. Gerekli düzenlemeyi o cihaza göre yapmanız lazım ve kimse size hız konusunda düzgün çalışacağını söylemedi sadece bazı temel özellikler çalışacak ve ben arkadaşı pişman etmiyorum. Diyorumki bakın kurulabilir ama sorunları şurada yazıyor ona göre kurun diye belirttim daha neyi tartışıyorsunuz.

Hocam Android düşündüğünüz gibi kütük bir sistem değil. Hatta bu durum telefon piyasasını geçti artık masaüstü dizüstü eski cihazları bile ayağı kaldıran bir sistem oldu sadece ne kurmanız gerektiğini cihazınıza göre seçeceksiniz. Gerekli düzenlemeyi o cihaza göre yapmanız lazım ve kimse size hız konusunda düzgün çalışacağını söylemedi sadece bazı temel özellikler çalışacak ve ben arkadaşı pişman etmiyorum. Diyorum ki bakın kurulabilir ama sorunları şurada yazıyor ona göre kurun diye belirttim daha neyi tartışıyorsunuz.

Kütük olmadığı önemsiz. Telefona kuramaz. Bu kadar basit. Boşuna yazarak yormayın kendinizi.

Hocam Android düşündüğünüz gibi kütük bir sistem değil. Hatta bu durum telefon piyasasını geçti artık masaüstü dizüstü eski cihazları bile ayağı kaldıran bir sistem oldu sadece ne kurmanız gerektiğini cihazınıza göre seçeceksiniz. Gerekli düzenlemeyi o cihaza göre yapmanız lazım ve kimse size hız konusunda düzgün çalışacağını söylemedi sadece bazı temel özellikler çalışacak ve ben arkadaşı pişman etmiyorum. Diyorum ki bakın kurulabilir ama sorunları şurada yazıyor ona göre kurun diye belirttim daha neyi tartışıyorsunuz.

Lütfen bu gerginliği bitirelim. Herkese iyi günler. :)

Kütük olmadığı önemsiz. Telefona kuramaz. Bu kadar basit. Boşuna yazarak yormayın kendinizi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunlara bir bakın. Eğer araştırırsanız daha fazla kaynak bulabilirsiniz. (Videolar daha eski, günümüzde android apple cihazlarda çok daha stabil.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunlara bir bakın. Eğer araştırırsanız daha fazla kaynak bulabilirsiniz. (videolar daha eski, günümüzde Android Apple cihazlarda çok daha stabil.)

Teşekkürler :)

Lütfen bu gerginliği bitirelim. Herkese iyi günler. :)
Ne gerginliği hocam kaynak sunmama rağmen arkadaşımız reddediyor niye diye soruyorum konuyu başka yere çekiyor. Bilmediğim bir şey varsa öğrenmeye çalışıyorum sadece ama boş bilgilerden başka bir şey görmüyorum. Gerginlik yok ortada kaynak sunmayıp doğru açıklamama yapmama var sadece bu da ortamı gergin gösteriyor. :) İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı