iPhone 7 Instagram kasıyor

Leviodas

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba yaklaşık 10 aydır iPhone 7 (32 GB) kullanmaktayım (abimin eski telefonu) fakat son 1 haftada telefon ısınınca Instagram DM kısmında kasmaya başladı. Bir DM e tıkladığımda yaklaşık 10 ila 30 saniye arasında geliyor ısındığında veya mesaj gönderiyorum veya birinden mesaj alıyorum gönderdiğim mesaj veya aldığım mesaj yaklaşık 10-15 saniye aralığında gözüküyor bana. Çözebileceğimi düşünmüyorum fakat bildiğiniz bir çözüm yöntemi var mı?

Merhaba yaklaşık 10 aydır iPhone 7 (32 GB) kullanmaktayım (abimin eski telefonu) fakat son 1 haftada telefon ısınınca Instagram DM kısmında kasmaya başladı. Bir DM e tıkladığımda yaklaşık 10 ila 30 saniye arasında geliyor ısındığında veya mesaj gönderiyorum veya birinden mesaj alıyorum gönderdiğim mesaj veya aldığım mesaj yaklaşık 10-15 saniye aralığında gözüküyor bana. Çözebileceğimi düşünmüyorum fakat bildiğiniz bir çözüm yöntemi var mı?

Not: Telefon kastığında tamamen kapatıp arka kasasına soğuk su koyuyorum bunun bir zararı olur mu?

Bu durum sadece ısındığında oluyorsa gayet normal telefon zaten eski bir model ve önceden kullanılmış.
En iyisi yeni bir telefon almanız olacaktır.

Telefon eski , daha önce kullanılmış. En iyisi yeni telefon almak olur. Öyle bütçen azsa belki düşük taksit ile yeni bir telefon alınabilir. Soğuk su koymanızı tavsiye etmem. içerdeki hava yoğunlaşma yapar ve nem ortaya çıkar. Kısacası sorunlara davetiye çıkarır.

Tek çözüm yolu yeni bir telefon almak.

Bende çözebileceğinizi sanmıyorum.

Bu durum sadece ısındığında oluyorsa gayet normal telefon zaten eski bir model ve önceden kullanılmış.
En iyisi yeni bir telefon almanız olacaktır.

Sıvı soğutmayı keşfetmişsin 😅, bunu yapma içerideki hava yoğuşma ile nem yapabilir.

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam.

Telefon eski, daha önce kullanılmış. En iyisi yeni telefon almak olur. Öyle bütçen azsa belki düşük taksit ile yeni bir telefon alınabilir. Soğuk su koymanızı tavsiye etmem. İçerdeki hava yoğunlaşma yapar ve nem ortaya çıkar. Kısacası sorunlara davetiye çıkarır.

Anladım hocam yakın zamanda arabayı değiştirdik üstüne abimin düğünü var yeni telefon alma olasılığım yok neredeyse.

Google da bile kasmalar oluyor bu telefonda zaten bu mesajıda iPhone 7'den yazıyorum :D bu söylediğin sorun sadece Instagram'da değil Discord gibi uygulamalarda da var. Çözümü yok diyw biliyorum.

Geri
Yukarı