iPhone 7 IOS 10'dan 12'ye Geçilmeli mi?

stifer

Hectopat
iPhone 7 cihazımda IOS 10 kullanıyorum. 12'ye geçmeyi düşünüyorum ancak 11'de yaşanılanlardan sonra pil ve performans konusunda çekincelerim var. Eğer varsa, 10'dan 12'ye geçenlerin deneyimlerini bilmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 5S kullanıyorum. Telefon hızlandı, yavaşladı diyemiyorum çünkü önceden de hızlıydı şimdi de. Ama pil konusunda bariz bir gerileme var.

SE cihazımın en iyi batarya performansını IOS 10 ile almıştım. Aldıktan sonra kısa süre içerisinde 11'e güncellemiştim ve batarya performansı baya düşmüştü, IOS 12 ile de pek gelişme göremedim. Belki de artık bataryam zayıflamıştır, emin olamıyorum. Aldığım zamanlar neredeyse 2 günde bir şarj ederken, artık mecburen akşamdan akşama şarj ediyorum. Uygulamalar nazlanmadığı sürece, IOS 10 ile devam edin derim.

iPhone 7 kullanıyorum ben de. IOS 12’ye güncelledikten sonra bariz bir hız artışı oldu. Uygulamaların açılması zaten yavaş değildi de artık tıkladığım gibi açılıyor. Haliyle bu hızlanma bataryanın biraz daha hızlı bitmesini sağladı. Telefonu gerekmedikçe kullanmadığım için batarya konusunda çok bir fark göremiyorum.

İşletim sisteminin her zaman güncel olması önemli bir konu bana kalırsa. Diyelim ki İos 13 ile güzel bir özellik geldi. Mecbur güncelleyeceksin :)

Bir noktada güncellemek gerekli olabilir veya zaten güvenlik vs. için güncellemekte önemli ancak performans ve pil kaybından da çekiniyorum. 11'den 12 'ye geçenler oldukça memnun ama 10'dan 12'ye iphone 7 üzerinden geçen pek yok. Bu nedenle doğru bir karar verdiğimden emin olmak isterim. Hediye olmazsa ios'a hiç bulaşmazdım ama işte birazda apple'ın halt etmesi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı